| Alina_5575 a întrebat:

Poate o persoana dupa o relatie de 6 ani, in cateva luni sa iubeasca din nou?

11 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde de relatia care a avut-o cu acea persoana, cat de profunde erau sentimentele, oricum amintiri sigur sunt foarte multe, si sigur ii leaga foarte multe, caci 6 ani e o perioada lunga de timp.Se poate sa iubeasca din nou pentru ca viata merge inainte, dar poate ca nu cu aceeasi intensitate, in acei 6 ani sigur s-au petrecut multe, amintiri foarte multe si obisnuinta, nu e totuna.Eu una nu cred ca in cateva luni poti uita o persoana cu care ai petrecut atata timp din viata, acum depinde de fiecare in parte, fiecare simte si gandeste diferit!

| fabiola a răspuns:

De ce nu, daca intalneste o persoana care o intelege, ii asculta suferinta ii ofera dragoste, sprijin.

| nobody_9468 a răspuns:

Dha... daca a stat 6 ani de plictiseala cu persoana respectiva, insa daca iubea cu adevarat necesita mai mult timp sa iubeasca din nou

mira
| mira a răspuns:

Desigur ca poate. Oamenii sunt foarte diferiti ca personalitate. Unii se incapataneaza sa pastreze toata viata in memorie vechea iubire, chiar cu riscul pierderi sanatatii si al unei noi sanse, altii pot trece la o alta relatie dupa cateva zile traind dupa principiul "Carpe diem". Conduita corecta trebuie cautata undeva la mijloc. Oricum dupa 6 luni este normal sa incerci sa-ti refaci viata.Nu s-a instituit inca si doliul dupa iubire.

| pendula a răspuns:

E posibil dar e o prostie

Răspuns utilizator avertizat
| dada a răspuns:

Bineinteles ca poate love struck... dar de cele mai multe ori acea persoana pur si simplu nu mai vrea sa iubeasca din nou

dar viata nu este asa... ce daca ai stat 6 ani cu cineva... viata merge inainte si indiferent de ce se imtampla trebuie sa profiti de ea la maxim :X

| Dianna a răspuns:

Nu inteleg lumea asta asa negativista.chiar asa se termina lumea la un baiat/barbat? De ce nu poate omul sa accepte totul asa cum e?
Gandeste`te la alti oameni care dupa ani intregi s`au despartit, ei ce`ar trebui sa faca?
tongue

| CaliforniaLove a răspuns:

DA, de ce nu.

| eveline a răspuns:

Cam greu dar cu siguranta timpul vindeca toate ranile

| AdrianIoan a răspuns:

Bineinteles ca se poate, te poti indragosti si la 5 minute dupa ce te desparti de acea persoana, nu stii pe cine intalnesti... bine ca ar fi rare cazurile astea. Dar dupa cateva luni cu siguranta ca ai putea sa iubesti din nou