| KeepCalmThinkDiffrent a întrebat:

De la un timp nu ma mai inteleg cu nimeni!
La inceputul clasei a 9-a ma intelegeam bine cu toata luma, iar acum toti isi bat joc de mine si nu ma inteleg cu nimeni din clasa.

Nu stiu ce sa fac si nici cum sa ma comport cu colegii ca sa nu ma mai trateze asa.

Va rog, un sfat sau o parere big grin

Răspuns Câştigător
| GeorgeNGA a răspuns:

Salut. Lasa-ma sa ghicesc thinking Ai un grup de 2-3 baieti care fac misto de tine pentru ca li se nazare lor ca ai nu stiu ce problema. Ceilalti se amuza pe seama lor, tu pici la mijloc si asa au ras toti de tine. Daca vrei sa te bagi in seama cu ei te ia la misto samd. Am avut si eu in clasa o astfel de colega si stiu cum ewinking dar vezi tu? indiferenta doare cel mai tarehappy incearca sa-i lasi in seama lor acolo si cand incalca masura raspunde si tu cu aceeasi moneda. Cui pe cui se scoate.

5 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Hmmm.incearca sa fii mai dur(a) si ceva mai cinica, dar totodata si intelegatoare si buna(a) cu ceilalti.La mine a mers si crede-ma ca aveam EXACT aceeasi problemawinking

| OOOLEOOO a răspuns:

Stai cu cine veiz ca te acepta big grin.nu te impotrivi de ex daca colegi spun ca le plac manelele tu nu spune ca `s urate sau viceversa.o sa sara iar toti pe tine facand misto, nu te lauda nu spune tuturor ce ai facut in ziua aia acasa sau chestii de genu.o sa ajungi batjocorit/a, nu insista prea mult pe un subiect poate la inceput pare interesant tuturor dar apoi o sa le para naspa si iar o sa faca misto

Sunt momente toti avem momente de genu big grin roaga-te du-te la biserica o sa te ajute si asteapta sa treaca momentul dificil

doar da din cap fii fericit si bucurate de viata pe pamant.ai grija sa nu cazi in stres e nasol rau happy
nu stiu daca fumezi sau bei dar eu iti recomand 1 joint mic cu canepa sau 1 pahar de vin ca sa-ti limpezesti mintea
BAFTA
FUNDA?

| grapeFruit09 a răspuns:

Nu arata ca iti pasa,fii indiferenta.Da de fapt depinde de ce se comporta ei asa, poate au un motiv, vezi tu.

| teutonulxxx a răspuns:

Nu trebuie sa te fortezi sa te faci placuta ...indiferenta doare cel mai tare

| xDoricax a răspuns:

Ai putea sa te muti...