| gaby_6273 a întrebat:

Deeci. SA incep cu inceputul : Acum un an eram clasa a 6a [pe vremea asta trebuia sa trec a 7a] si pana sa se apropie sfarsitul ma intelegeam foarte bine cu o colega din clasa[o chema Dana]. Dupa ce a trecut clasa a 6a aceasta nu prea mai vorbea cu mine asa de mult si chiar am intrebat-o de ce? dar dupa 2 zile vorbea cu mine apoi inceta. Eu cred ca nu vroia sa mai fim prietene pentru ca in viata ei aparuse o noua persoana care a schimbat-o foarte mult, iar dupa ceva timp ele 2 si-au facut un grupulet cu inca o fata. Se intelegeau foarte bine dar din cauza unor certuri fata carea a schimbat-o foarte mult pe colega mea [Ana] a plecat de langa ele si a venit la mine.
Adica nu am nimic cu Ana, ba chiar ma inteleg foarte bine cu ea dar eu vreau sa "reconstruiesc" prietenia dintre mine si Dana insa nu stiu daca mai e vreo sansa.
Ma gandeam sa iesim prin oras, la o cofetarie dar nu stiu ce sa-i zic, cu ce sa incep? Nu vreau s-o iau tare din prima ca dupa sa ma urasca. Ce sa fac? Ce sa-i zic daca accepta sa iesim? Voi ce parere aveti? Va rog Ajutati-ma!
[App. sunt fata am 13 ani iar Dana are 14]

Răspuns Câştigător
| Kitty3D a răspuns:

Hei.:*
Si eu mi-am pierdut cea mai buna prietena in clasa a 8a happy
Ea incepuse sa mearga mereu la bunica ei pentru ca ii placea un baiat si eu am inceput sa ma inteleg mai bine cu alta colega si am pus capat prieteniei de 5 ani :p.
Cred ca Dana sa maturizat mai repede ca tine si vrea sa aiba altfel de prieteni.
Cat despre faza ca a venit la tine probabil s-a certat cu celelalte 2 si numai are cu cine sa stea nu crea o prietenie cu Ana mai mult decat trebuie :p ea o sa se impace cu celelalte 2 si tu o sa ramai pe dinafara... :p asta se intampla des si la mine in clasa crede-ma.
Trebuie sa te gandesti daca chiar mai vrei sa fi prietena cu ea daca chiar meritawinking prietena mea a fost total schimbata de anturajul celor de la bunica ei practic a devenit o *** :p am incercat sa o fac sa inteleaga ca nu e bine dar nu am reusit nici pana in ziua de azi si ea ma crede pe mine o ciudata ca am pus sto relatiilor cu baieti pentru un timp [ am 16 ani ea inca are 15 ]
Daca vrei sa iesi cu ea afara pur si simplu zi asa : ce zici daca ne-am reauce aminte de pe vremea cand eram prietene bune si sa iesim la un suc o prajitura ceva? si dupa sa ne mai plimbam pe aici pe colo sau sa vi la mine sa he uitam la un film? si daca te refuza inseamna ca nu te merita ca prietena a ei.
Mult noroc. :*
xoxo. funda? puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| xChocolateRoxiiixD a răspuns:

Si eu am avut o neintelegere cu o pr foarte buna dar nu mai vb de un an...pentru ca era prietena cu o alta fata si a zis ca eu am zis de mama sa ca e prosta cur*a si multe altele asa ca eu am injurat-o pe mess ne-am impacat mi-a promis ca vine la ziua mea cand era ziua mea a inceput cu minciunile de la una la alta.Asa ca din cauza fetei aceleia[andreea] mi-a stricat si prietenia cu [paula] asa ca nu mai vb cu andreea de 1 an
cu paula mai rar
asa ca iti zic eu chiar daca ti la dana trebuie sa o lasi ai vazut doar ca nu te mai vrea poate fetele celelalte i-au zis minciuni Danei despre tine si de aia nu mai vrea sa vb cu tine.Eu zic sa vada ca nu te afecteaza nu o mai baga nici tu in seama
Fundita te rogbatting eyelashes

| Laura a răspuns:

Până la urmă o cheamă Ana sau Dana? laughing

| Ionut6999 a răspuns:

Fai in ciuda cu noua ta prietena, stii, daca e genul de geloasa, sau daca nu, spune-i ca vreti sa va mai intalniti chestii de astea bafta!

| Gabytzuu001 a răspuns:

Simplu! Ii spui ca iti e dor de timpul frumos petrecut impreuna. ca vrei sa fiti din nou cele mai bune prietene.