| Sbrinna a întrebat:

~De o vreme imi place de un baiat de la mine din clasa. Toate fetele zic ca el ma place dar nu stiu ce sa cred ...suntem foarte buni prieteni d, dar nu am curaj sa ii spun!~TPU please hellp!crying

4 răspunsuri:
| Just4FunHD a răspuns:

Daca toate fetele zic asta inseamna ca ele observa ce nu observi tu. Insa daca sunteti foarte buni prieteni s-ar putea si din cauza asta sa dati de intelesc ca sunteti mai mult de cat prieteni. Daca il placi si tu, incearca sa-l cuceresti. In cazul tau nu poti sa decurgi la gesturi precum cele spuse de iulia caci sunteti prieteni iar ele poate intelege gesturile tale venite doar din prietenie. Poti schimba situatia invitand-ul undeva. Asa intelegi mai bine ce simte si ce vreau. Daca nu simte nimic, fa-l sa simta. Mai ia-l de brat, mai arunca-te in bratele lui si de ce nu poti face chiar si primul pas sa-l saruti direct daca esti increzatoare in fortele tale proprii. Totul iese bine daca controlezi tu situatia si nu te lasi coplesita de emotii.

| Saya_1767 a răspuns:

Off...si eu sunt intr-o situatie asemanatoare.Nici eu nu stiu sa credsad
E la fel si la mine...suntem buni prieteni.
Pai ce sa zic...thinking Observa daca i s-a schimbat comportamentul, brusc...deobicei semnele sunt se uita la tine si cand il observi intoarce capul, glumeste, te apara, te sustine, cam astea.
Pai, nu trebuie sa ii spui, arata-i prin gesturi, dar nu de nebuna cum fac eu.Cand e in preajma incep sa tiplaughingVorbeste frumos cu el si arata-i ca te porti diferit cu el decat cu ceilalti baieti.
Cam atatbig grinEu ma pricep sa dau sfaturi dar nu sa le apliclaughing
pup si baftawaveSi mie imi trebuie

| iulia_5013 a răspuns:

Stii si tu ca o fata si un baiat nu pot fi doar "buni prieteni". Mereu ori el ori ea are la un moment dat are alte sentimente decat cele pe care ar trebui sa le ai in mod normal intr-o relatie de prietenie si atunci situatia devine cam agitata. Daca il placi cu adevarat iti dai seama ca o sa iti vina greu sa vorbesti cu el si sa iti spuna de alte fete, tu sa fii geloasa si sa nu ii dai niste sfaturi tocmai potrivite pentru el, ci potrivite pentru tine, ca sa te apropii mai mult de el.Ai 2 variante: ori ii dai de inteles prin comportamentul tau, pentru ca odata si odata isi da seama daca vrei tu sa isi dea seama, ori ii spui ce simti si ajungeti amandoi la o concluzie. bafta :*

| Sbrinna explică:

In clasa mea este un baiat foarte dragut si imi place mult de el dar nu stiu cum sa-i spun... ce ma sfatuiti...please hellp!