| Sergiu_Olar_1990 a întrebat:

De unde imi pot cumpara prezervative daca sunt minor

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Este simplu, gasesti in farmacii, si in aproape toate magazinele, nu trebuie sa iti fie rusine toti se vor bucura sa stie ca cine face sex vrea sa o faca protejat, si daca le iei pentru altcineva la fel nu conteaza, rusine este sa furi si sa dai in cap succes

37 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

De oriunde.nu-i problema, nu se dau pe reteta.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Oamenii vor sa vanda, se gasesc in farmacii, la cum arata "minorii" din ziua de azi s-ar putea nici sa nu creada ca esti minor, daca nu, gasesti bine mersi la un magazin de cosmetice. Si cum spuneam, oamenii vor sa vanda, nu e un produs pentru care sa-ti ceara buletinul ca nu e nici tigari nici alcool.

| BiuL a răspuns:

Din cate stiu eu poti sa cumperi legal prezervative incepand cu varsta de 14 ani.

| Holiday a răspuns:

Ai auzit undeva ca ar fi interzisa vanzarea lor catre minori? Bineinteles ca nu. Deci mergi frumos la magazin/benzinarie/farmacie si cumperi. Nu zice nimeni nimic.

| pietrean a răspuns:

Si daca esti minor...ce vrei sa faci cu ele? Ca sa citesti o carte(ca la varsta asta, doar atat ar fi bine sa faci, sa studiezi), nu este nevoie sa folosesti prezervativ.

| Radu284 a răspuns (pentru pietrean):

A, cat esti minor poti face sex si fara prezervativ, nu?

| pietrean a răspuns (pentru Radu284):

Nu puiut,nu asta este problema. Daca esti minor, nu trebuie sa faci sex. Daca vrei sa faci neaparat, este doar treaba ta si nu are de ce sa-ti fie rusine(dar adultii te pot blama), ci doar sa-ti canalizezi gandurile catre scoala si nu spre sex, la varsta cand habar nu ai ce este acesta.
Si apoi, el nu a pomenit nimic despre asa ceva. Poate voia sa faca baloane cu prezervativele.

| XBlackShadowX a răspuns (pentru Radu284):

De la 14 ani sperma se dezvolta, bai.

| Radu284 a răspuns (pentru XBlackShadowX):

Asa bai, si care este relevanta la ce ai spus tu? Ca nu inteleg.
P.S. Sperma se dezvolta si la 12 ani, depinde de la caz al caz.

| Radu284 a răspuns (pentru pietrean):

De ce nu trebuie sa faci sex daca esti minor, puisor mic si pufos?

| XBlackShadowX a răspuns (pentru Radu284):

Tu vb cu mine de parca as fi un "puisor mic si pufos" dar de fapt nici nu stii ce varsta am.

| XBlackShadowX a răspuns (pentru Radu284):

Raspunsul meu era la al tau pentru ca ai zis ca daca e minor poate sa faca sex neprotejat, si nu e asa, ca nu cred ca e atat de mic

| pietrean a răspuns (pentru Radu284):

Pentru simplul motiv, ca nu ai inca discernamant asupra faptelor tale. Apoi, dezvoltarea fizica si mai ales psihica, nu-ti permite sa fii responsabil despre urmarile unui act sexual.
Si astea le poate recomanda o "gaina" responsabila si nu un "puisor mic si pufos".
O seara buna!

| Radu284 a răspuns (pentru XBlackShadowX):

Daca ai fi citit mai bine conversatia, ai fi vazut ca raspunsul meu era pentru pietrean, si era sarcasm, pentru ca el zicea ca minorilor nu le trebuie prezervativ.

| Radu284 a răspuns (pentru pietrean):

De unde stii tu ce discernamant are fiecare? Sau discernamantul apare, prin magie, la varsta de 18 ani?
Minorii nu au dezvoltarea fizica necesara? Pe bune? Asta de unde ai scos-o? Tu nu faceai laba inainte de 18 ani? Si daca da, nu puteai face si sex, sau ce?

| pietrean a răspuns (pentru Radu284):

Tu ai citit tot ce am scris? Ai inteles ceva? Se pare ca nu!
Ca sa te edific, eu nu puteam face ce ai spus tu, din motive.....anatomice!

| pietrean a răspuns (pentru Radu284):

Se vede bine ca nu stii sa citesti cum trebuie:"Ca sa citesti o carte......nu este nevoie sa folosesti prezervativ."
Daca citim doar ce ne convine, ca sa fim "Gica contra"...

| Radu284 a răspuns (pentru pietrean):

Nu cumva ti-ai editat raspunsul initial? Ca parca era mai lung de atat...

| Sincerul a răspuns (pentru pietrean):

Crede-ma!
Aproape toti minorii stiu mai multe despre sex decat adulti!

| CinevaNou a răspuns:

Faci comanda online pe eMAG si mai iei si o punga de orez pe langa ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De oriunde. Farmacie. Magazine. Supermarket-uri. Etc. Nu se dau pe reteta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De unde le-ai cumapara si daca ai fi major.

Răspuns utilizator avertizat
| ShadoWCrist a răspuns:

Din Catena. laughing

| 德尼莎 a răspuns:

Si de la magazine si de la supermarket-uri, si de la farmacie, De oriunde. ^^

| XBlackShadowX a răspuns:

Ii bagi unui vanzator pe sub mana10 lei si nu mai are ce comenta, la urma urmei nu mori de la ele, ca tigarile.

| adbu a răspuns:

De la Kaufland?

| Andreisupercool a răspuns:

Baietas dar zi si noua cati ani ai prima data?

| Sergiu_Olar_1990 explică:

Dar mi-e rusine sa cer

| pietrean a răspuns (pentru Sergiu_Olar_1990):

Daca iti este rusine,inseamna ca-ti dai seama ca nu ar trebui sa cumperi asa ceva, deoarece nu-ti este de folos, sau ca ai dori sa faci ceva rau.
Cand o sa fii constient ca un prezervativ, nu este o rusine sa cumperi, de abia atunci inseamna ca esti matur si reponsabil de faptele tale.

| Sergiu_Olar_1990 explică:

Imi trebuie pentru un prieten nu pentru mine doamne fereste

| Sergiu_Olar_1990 explică:

Eu nu am de unde stii ce vrea sa faca prietenul meu cu ele

| Sergiu_Olar_1990 explică:

Se da la buc

| Sergiu_Olar_1990 explică:

A a sunt minor si oare ce o sa zică vanzatoarea pentru vocea

| Sergiu_Olar_1990 explică:

De la kaufland

| Sergiu_Olar_1990 explică:

14ani

| sebynms a răspuns:

Farmacie :p