| TeckTonik997 a întrebat:

De unde pana unde cu toate chestiile astea pe TPU? Nu ma considerati un incuiat sau cine stie ce, am vazut multe, am trecut prin multe etc. Dar ce vad ce TPU m-i se pare prea de tot si nu prea imi vine sa cred. Doar in 5 minute am vazut urmatoarele situatii: prieteni cu beneficii? chiar exista asa ceva in afara cinemaurilor, in cazul persoanelor tinere, nu a celor de 35-40 de ani divortati etc. Alta situatie: m-am intalnit cu o fata acum 3 zile, suntem impreuna. ok? si ce jderu' meu vorbiti daca nici nu stiti bine cum va cheama? Alta: am 14 ani si am facut sex cu baiatul cu care sunt impreuna de 1 luna. ce credeti ca este aici? iubire, prostie sau hormonei? Eu sincer cred ca este vorba de prostie/incultura. Ce parere aveti? Va par situatiile reale/plauzibile? Eu nu am intalnit asa ceva niciodata, voi ce spuneti?

16 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Stiu ce spui, am cont pe TPU de 4 ani, si trebuie sa spun ca mai demult nu erau asa de multe intrebari stupide pe site. Acum sunt extrem de multe si dupa cum observi numarul e in crestere. Sincer nici eu nu prea stiu ce sa cred cand vad persoane de 13 ani care scriu ca au facut sex anal cu iubitul de 20 si se intreaba daca sunt gravide rolling on the floor
Multe intrebari sunt puse doar asa la misto..insa unele sunt reale, crede-ma, tineretul din ziua de azi chiar se duce de rapa, si sa nu crezi ca am 40 si ceva de ani, fac parte din acel tineret, insa nu din sectiunea oamenilor fara viitor banuiesc. happy

| TeckTonik997 explică (pentru Artemisia):

Si eu am fost pe TPU acum 5 ani chiar si atunci erau cazuri, dar izolate. Si faza cu sex la 13 ani cu tip de 20 am auzit-o si eu si cunosc chiar fata care a facut-o. Si e chiar credibila, ce stie saraca la 13 ani si ce mai poate cere cand ii coboara printul din tramvai si ii spune ca ii ofera tot pentru juma' de ora de distractie?

| Artemisia a răspuns (pentru TeckTonik997):

E asa de grava situatia din pacate. Am vazut multe de genul acesta, dar inca tot reusesc sa ma minunez...

| AlexanderAdrian a răspuns:

Un virgin, o frigida, un indoctrinat religios, o fricoasa, vor avea probabil un anturaj similar. De unde sa intalneasca deci "asa ceva"?

Sau dupa caz o persoana foarte cuminte, sa nu i se para cuiva ca-l insult.

Prieteni cu beneficii exista de vreme lunga sa ne-ajunga. Sunt cei care au descoperit ca se potrivesc foarte bine la pat iar in rest...nu prea spre deloc. Sau nu s-ar inchipui formand un cuplu datorita diverselor defecte ale fiecaruia.

Astia care fac sex de pe la 12-14 ani sunt inconstienti din mai multe puncte de vedere, n-ai ce sa le faci.

Sexul nu e o prostie, e vorba de hormoni si lipsa de educatie sexuala si psiho-emotionala.

Situatiile nu doar ca par reale si plauzibile ci chiar sunt plauzibile si unele din ele desigur cat se poate de reale.

| neutrino a răspuns:

Intrebarile tale sunt pertinente, dar ai gresit adresa: aceste raspunsuri trebuie sa le primesti de la acesta minunata redactie, care cu mandrete si dragoste fata de tineretul nostru, gazduieste cu responsabilitatea necesara aceste intrebari. Bineinteles ca si raspunsurile unor persoane (foarte) onorabile, in special cele de sex feminin, unele chiar experte TPU (!?) si fiind chiar parinti, ar trebui sa ne lamureasca aceasta situatie, cu o explicatie matura, nu puerila. Cat priveste raspunsul meu, acesta este urmatorul: toti cei care intram pe acest site, avem o mare problema (grava) existentiala, fie ca recunoastem sau nu, indiferent de varsta si sexul nostru. Cu totii facem parte dintr-o anumita categorie pe care nu-mi permit sa o cataloghez, dar cert este ca suntem in aceeasi barca. Este de asemenea adevarat ca, noi toti cei tineri si nu numai, suntem depasiti de realitatile vietii si, necunoscund ceea ce inseamna o normala relatie cu parintii si lipsa unor prieteni reali, nu virtuali, ne inpinge sa cautam aici raspunsurile intrebarilor noastre, sau a " mistoul" nostru provenit tot din lipsa unei anumite educatii. Si asta e tot ( zic eu!)!

| TeckTonik997 explică (pentru neutrino):

Ai dreptate si eu vin aici din lipsa de ocupatie si din lipsa prietenilor adevarati in care sa ma pot increde, asa ca prefer sa intreb aici ca anonim, sperand ca cineva, ca prin minune are o idee buna

| neutrino a răspuns (pentru TeckTonik997):

Nu, fie ca recunosti sau nu, vii aici din cauza lipsei de valoare reala, ca si noi toti. Acesta este marele adevar!

| TeckTonik997 explică (pentru neutrino):

Ce vrei sa spui cu asta ca nu inteleg?

| Deaad a răspuns:

Sunt pe TPU de 3 ani, avand inca un cont pe care nu il mai frecventez si iti spun ca site-ul asta avea intrebari mai omenesti si mai mature.Dar cu trecerea timpului, toti popandaii si toate fufele intra aici facand pe trollii sau chiar avand o situatie reala, asta fiind trist.
Eu intru pe categoria asta ca sa ma distrez.Ma amuza intrebarile alea in care fetitele de 12 ani se plang ca nu au iubiti sau dimpotriva, fac sex cu idioti mai mari cu 10 ani.
Eu fac parte din generatia pizdy, cum imi place mie sa ii zic si mi-e rusine.
O sa se duca de rapa tot, nu mai este acea perioada in care lumea se gandea la viata reala si nu la cacaturi trecatoare.

Viitorul Romaniei si viitorul lumii, asta suntem noi.Sau se presupune ca am fi.
In cur...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este loc pentru toti, TPU este liber! Cine nu respecta regulamentul in comunicare, mai ales in mod repetat, dispare! O seara buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista prieteni cu beneficii si nu sunt o raritate. Cunosc personal mai multe astfel de "cupluri". Doar pentru ca ceva nu ti se intampla tie nu inseamna ca se petrece doar la televizor.

Trebuie sa tii cont si ca foarte multe intrebari sunt puse de copii plictisititi care gasesc asta amuzant. Si cand spun "foarte multe" chiar nu glumesc. Nu sunt greu de detectat, majoritatea urmeaza un tipar, desi intrebarile par diferite e usor de intuit ca sunt adresate de catre aceeasi persoana.

Nu cred ca oamenii sunt mai prosti decat inainte, cred doar ca libertatea la exprimare este mai la indemana. Acum 5 ani erau mai putine intrebari cretine pentru ca mai putini cretini aveau acces la internet sau care stiau de existenta TPU. Asa ca nu numarul prostilor a crescut ci doar numarul prostilor cu acces la internet.

Da, problema o reprezinta incultura si prostia. Dar nu e un fenomen aparut de ieri, problema aceasta a existat dintotdeauna. Sa nu crezi ca in tarile civilizate exista mai putin prosti, de exemplu.

| Hakuouki a răspuns:

Nu doar pe TPU, in general lumea se duce de rapa, macar daca ne-ar lasa echipa TPU sa le raspunde cu mistouri la intrebarea pusa la misto si ma refer la mistouri din alea directe, nu mistouri subtile. Personal cred ca multi copii nu mai gandesc singur, gandesc telenovelele si hormonii pentru ei, vreau doar sa spun ca sper sa nu mai fiu pe aici sa vad urmatoarele generatii. Din nefericire, e greu sa iti dai seama care e real si care e fake pentru a sterge intrebarea, dar vad unii useri pun azi o intrebare si maine alta, care se contrazice cu intrebarea pusa cu o zi in urma, deci clar una e falsa, sunt oameni fara ocupatie sau pustani fara minte.

| Blamely a răspuns:

Nu toate par reale, însă nu-i ceva nou. Oamenilor le place să mintă din diferite motive. Nu mai stiu unde citisem ceva de genul "Dacă societatea ar fi un material, minciuna ar fi ața din care-i țesut" - nu-mi amintesc cuvintele exacte.

| Ezeru a răspuns:

Sunt complet de acord cu tine. In ziua de astazi cinematografia a devenit realitate. Toate comportamentele negative din filme/melodii sunt asimilate in comportamentul lor...

| Lisiele a răspuns:

Padure fara uscaturi nu exista.Si exact ca in natura puietii tineri se usuca prea repede, nu sunt plantati corect si in mediu potrivit exact ca tineretul, nu sunt facuti la momentul potrivit si nu au un mediu bun pentru dezvoltare. Daca in ziua de azi copii de 14 ani fac copii de ce va mira copii de 13 ani care fac sex anal.Primii vinovati sunt parintii apoi societatea(parerea mea).O democratie prost inteleasa, fara valori, fara etica, fara bun simt, inculta, etc.

| selfieimage a răspuns:

Sunt total de acord cu tine. laughing) Presupun, ca asemenea situatii sunt prezente la persoane lipsite de comunicare cu persoanele care ar trebui, cum ar fi parintii, de asta apar anumite intrebari pe TPU, pentru ca stiu ca pot primi raspunsuri satisfacatoare. Totusi, trebuie sa afirm ca generatia asta doreste maturizarea mult prea devreme. Lipsa educatiei de la parinti, lipsa culturii in viata omului isi spune cuvantul. Dupa cum vezi, unele persoane sunt mai interesate de baietii si relatii decat de scoala si cariera. Eu mi-as da o mana, daca as sti ca pot intra din prima la INM. laughing Asta este generatia din societatea actuala, uneori parintii le permit prea multe, nu ii controleaza destul si ii rasfata prea mult, cumparandu-le tot felul de i-phone-uri si gadgeturi, incat copiii au impresia ca sunt liberi sa faca orice, aceste recompense le ofera un dram de autonomie. Eu cand eram de varsta lor, ma rugam de tata sa imi cumpere bicicleta, si pe aia mi-am procurat-o abia in clasa a 7-a, iar telefon, nici nu mai spun. laughing