| Kaptain5088 a întrebat:

De vreo 6 luni sunt indragostit nebuneste de o fata pe care nu o cunosc.Cand o vad rosesc si incepe sa imi explodeze stomacul.
Amandoi suntem in acelasi liceu (clase diferite).Nu avem prieteni comuni.Sunt asa de indragostit incat o si visez.Imi fac iluzii.Pentru mine aceasta dragoste este un chin.Ea nu stie ca eu o plac, nu stie nimic.Insa mi-e teama ca aceasta dragoste va deveni o obsesie.Nu stiu cum sa abordez o fata.Nu am abordat in viata mea o fata.Nu am avut in viata mea o iubita.In domeniul "agatatului" sunt la nivelul 0.Nu stiu ce sa fac.Cum sa imi dau jos aceasta piatra de pe inima.Am nevoie de sfaturi din partea "expertilor" in femei/fete/gagici.Ma simt condamnat.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sunt atat de multe posibilitati in mediul virtual incat este aproape imposibil sa nu reusesti sa interactionezi cu ea astfel in prima faza. Obsesia ta poate sa dea roade doar daca actionezi cat mai repede inainte ca un altul mai tupeist sa ti-o "fure".

| neutrino a răspuns:

Eu zic sa-i scrii o scrisoare in care sa-i spui tot oful tau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru neutrino):

Da. Si ce va urma?
Click clik ---> Post on Facebook.
Descriere: " Cine e admiratorul meeu secreet?batting eyelashes "
Comentarii : " Wtf"
"De pe vremea bunicii."
"Cine e ratatul? "

Gesturile de genul nu se mai apreciaza in ziua de azi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O vezi pe strada sau altundeva, te faci ca nu esti atent si "dai peste" ea.
Pe urma iti ceri scuze rapid rapid.
Si pe hol o saluti.
Si pe urma :
"Nu stiu daca ma mai stiibatting eyelashes. Sunt cel care te-a dat peste tine. Am vrut sa-mi cer scuze cuvine. Imi pare rau ca am dat peste tine. Nu am fost atent. Eram grabit.
A propos, ma cheama...cum te-o chema...
Si tu? Cum te numesti?"
Daca iti spune numele ei si iti place, ii spui ca are un nume frumos.