| nimeni_2151 a întrebat:

De vreo cateva zile am o prietena. Pot sa zic ca la inceput ei i-a placut de mine si mult mai tarziu mie, totusi au trecut vreo 6 luni pana am ajuns sa fim impreuna. Partea interesanta este ca suntem colegi de clasa. Mie imi place foarte mult de ea si imi place sa imi petrec timpul dar am impresia ca ii dau prea mult atentie si nu stiu daca e bine. O conduc acasa dupa ore vin mai devreme la scoala ca sa ma intalnesc cu ea, o conduc si de cate 2 ori acasa daca are treaba in oras si ne intalnim si mai tarziu. Si cu toate astea am impresia ca nu fac bine si vreau sa le mai raresc dar nu stiu cum sa fac deoarece am discutat despre asta si ma gandesc ca si-ar da seama de ceea ce fac.

Răspuns Câştigător
| Calinush a răspuns:

Nu o poti minti asta e sigur, incearca sa vorbesti cu ea, crezi ca e neaparat necesar sa vin cu tine astazi? (sau sa mai vin cu tine) adica asta cu condusu acasa e frumos nu stiu dc crezi ca ii dai prea multa atentie! e prietena ta asa si trebuie!

Nu o minti! Asta va duce la stricarea relatiei!

2 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Daca ai timp pentru. ea dc nu... nu stiu daca nu o so mai bagi in seama s-ar putea sa creada ca nu te intereseaza de ea deci daco o placi fa ceea ce ai facut pana acum.

| nimeni_2151 explică:

Problema e ca eu gandesc putin altfel, o idee pe care vreau sa o pun in practica. Ajungi sa iti dai seama daca persoana de langa tine tine la tine si daca te place dupa modul in care se comporta. Mie imi place foarte mult si vreau sa exclud ideea de o pierde vreodata. Tocmai de aia vreau sa devin putin distant sa o fac pe ea sa ma doreasca si mai tare, asta o sa ma ajute in viitorul indelungat. Nu vreau sa ma implic prea tare si apoi sa risc sa sufar, vreau ca totul sa fie sigur si cum nimic nu vine de la sine trebuie sa am grija personal ca asta sa se intample.