| anonim_4396 a întrebat:

De ziua mea(24 noiembrie) m-am hotarat sa ii spun unei colege ca o iubesc. Ce parere aveti? Un sfat ceva?

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Cand o sa vina sa te pupe de la multi ani poti sa ii spui la ureche cand se apropie : "stii ca te plac". Sau ceva de genul asta.
Nu ii spune direct: "Te iubesc" ca e posibil sa o sperii. Spune-i pentru inceput ca o placi si vezi cum reactioneaza. Daca in urmatoarele zile va fi mai prietenoasa/atenta cu tine inseamna ca si ei ii place de tine. Atunci o sa o poti invita si la o plimbare sau la o prajitura, ceva dragut. Dar ai putina rabdare, sa nu sari pe ea din prima. Succes!

| ady2410 a răspuns (pentru BruneTTe):

Multumesc pentru vorbele frumoase! O sa ma gandesc mai bine. Multumesc!

| BruneTTe a răspuns (pentru ady2410):

Nu ai pentru ce. Ma bucur ca te-am putut ajuta!

| Cosmin1I a răspuns (pentru BruneTTe):

Serios? asta e un sfat la tine? nu te gandesti deloc si la acea fata?

10 răspunsuri:
| Holocaust a răspuns:

Păi din moment ce nu sunteţi într-o relaţie, sau ceva gen, nu-i spune "Te iubesc.", sincer îţi spun.O s-o sperii.Să nu mai pun la calcul faptul că va fi ziua ta şi se va simţi... încolţită.
După cum a scris şi Zaphonixx97, alege altă zi, dar nu-i spune c-o iubeşti. Spune-i c-o placi, că vreţi să vă cunoaşteţi mai bine, orice altceva laughing, dar nu c-o iubeşti.

| neutrino a răspuns:

Ce ai cu ea, ce rau ti-a facut?

| ??? a răspuns:

Nu,nu o face!

| Cosmin1I a răspuns:

As zice ca esti nesimtit ca profiti ca este ziua ta si fata nu prea ar vrea sa te raneasca chiar de ziua ta.In majoritatea cazurilor si ea ar zice da doar ca sa nu te raneasca.

| Kabuto79 a răspuns (pentru Cosmin1I):

Corect

| ady2410 a răspuns (pentru Cosmin1I):

Nu m-am gandit sa profit k e ziua mea, nu ma judeca asa de dur.Am ales aleatoriu ziua asta sad. Totusi ai dreptate intr-un fel.

| Zaphonixx97 a răspuns:

Sa nu faci asta niciodata.Chiar daca fata nu te iubeste va spune la fel pentru ca e ziua ta si e important pentru tine si vrea sa fiti amici. Dar ca sa nu ramai deceptionat ca a spus-o din mila sau chiar te iubeste spune-i intr-o zi neutra din punct de vedere emotionalbig grin