| Sephire a întrebat:

Deci, am fost impreuna cu o colega cam din aprilie. In ore ne tineam de mana, "scapam" pixul pe jos ca sa ne putem saruta si uneori mergeam la ea in casa cea noua in care nu locuieste inca si ne sarutam in pat, in fiecare noapte vorbeam cam 1000 de mesaje in total, era super relatia noastra. Totul a fost roz si frumos pana a venit vacanta asta de vara. Eu trebuia sa lucrez pe acasa pentru ca am animale, uneori lucram de dimineata pana seara si nu aveam timp de ea. Cand eram liber stateam la calculator si eu ma jucam, dar ea vroia sa vorbim pe mess. Eu nu puteam vorbi cu ea pe mess pentru ca ma jucam. Nu am vorbit o saptamana si cand voiam sa vorbesc si eu mi-a spus ca nu ma mai iubeste ca il place pe altul. Dar relatia lor e pur si simplu stupida. S-au vazut o singura data in realitate si a fost dragoste la prima vedere. Ei abia vorbesc la telefon, si nici nu se prea intilnesc... relatia lor e superficiala. Pe el il place doar ca e frumos. Dar pe mine ma placea pentru cum eram nu neaparat pentru ca sunt frumos. Numai acum imi dau seama ce am pierdut. Nici nu mai pot sa vorbesc cu ea ca in realitate nu vrea sa ne intalnim si pe mess isi bate joc de mine. Ce as putea sa fac ca sa o am inapoi crying?

Răspuns Câştigător
| figure a răspuns:

Nu o sa iti placa ce iti zic, dar te sfatuiesc sa gandesti cu mintea, nu cu inima lucrurile despre care iti vorbesc :

Daca o vrei inapoi, iti zic de pe acum ca sansa este foarte aproape de zero!

Totusi, cea mai buna sansa este sa o lasi in pace si sa iti vezi de viata ta. Sa cunosti alte fete, sa te implici in tot felul de lucruri, sa faci lucruri care iti plac, etc.

In felul asta iti vei lua gandul de la ea (incet-incet), iti vei face viata mai completa (intrucat, din ce spui, in momentul asta nu te simti "complet fara ea"), iar ea te va respecta pentru lucrurile astea.

Pentru ca... indiferent de ce iti zice ea (si este posibil sa iti zica, in unele momente, fix contrariul) la momentul asta ea nu te mai respecta!

Trebuie sa intelegi ca nu exista atractie din partea unei fete fara respect.

Asadar... daca mai insisti, respectul ei pentru tine - care si asa a scazut spre zero - s-ar putea transforma intr-o desconsiderare totala. Nu te expune la asa ceva, mai ales ca nu ai ce castiga in acest fel.

PS : In ciuda a ceea ce simti, cand ea a plecat din viata ta, te-a lipsit doar de ea. In rest, viata ta a ramas a ta, iar tu ramai un om mai de valoare si mai experimentat decat cel care ai fost inainte de a o cunoaste!

10 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Ai pierdut-o, i-ai aratat ca nu iti pasa de ea, si fata si-a cautat pe altul. Altul care o cauta, care isi face timp pentru ea. Vorbeste cu ea si spune-i ce simti. Daca nici atunci nu o sa mearga, nu mai ai ce face.

| Sephire explică (pentru Djlsghtnquuw):

Crezi ca n-am incercat sa ii spun ce simt? Si ea tot spune ca nu ii pasa.

| Djlsghtnquuw a răspuns (pentru Sephire):

Atunci nu o mai baga in seama

| Doηηa a răspuns:

Pe bună dreptate, chiar meriți.

| pietrean a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa te linistesti si sa-ti iei adio de la relatia pierduta, chiar din cauza ta(jocul pe calculator a fost mai important). Partea buna,este ca esti macar sincer, ti-ai dat seama unde ai gresit! Poti sa speri, doar, daca nu o sa mearga noua relatie a fetei, poate o sa se intoarca la tine si atunci o sa fii mult mai atent la nevoile emotionale ale fetelor.TU ALEGI:stai in "asteptare" sau iti vezi de viata ta si o sa fii mult mai atent cu viitoarea prietena!

| Cristiann25 a răspuns:

Cati ani ai? Daca ai mai mult de 13 eu ma impusc!

| lauraroxi a răspuns:

Daca pe primul loc era un stupid joc pe calculator este vina ta! Probabil ca s-a saturat sa nu o bagi in seama si a vrut sa te raneasca asa cum ai facut si tu cu ea! Cred ca mai mult o face din orgoliu! Eu zic sa faci tot posibilul sa ii arati ca inca o iubesti, ca vrei sa o recastigi si ca ea e pe primul loc nu un joc!

| 22andreea22 a răspuns:

Cerea sa ii acorzi atentie si tu nu ai facut-o, ai preferat sa te joci cine stie ce stupizenie de joc in loc sa petreci timp cu ea. acum stai si sufera, ai pierdut, nu mai ai ce face.

| baNutzZu a răspuns:

Este vina ta. Nu i-ai dat atentie. asa ca i-a a cautat atentia in alta parte. Nu trebuia sa pui calculatorul si jocurile inaintea fintei iubite. Trebuia sa ii acorzi si ei macar putin timp nu sa nu o bagi in seama o saptamana si apoi cand te-ai plictisit de jucat la calculator te-ai bagat in seama cu ea.

| Blackcriss a răspuns:

E vina ta. Pentru ca ai cam tratato cu indiferenta in ultimul timp. Crezi ca acel joc era mai important decat ea? happy Nu i-ai dat antentie si a cautat ina lta parte. Trebuia sa ai grija. happy