| xNuiiDeTiinex a întrebat:

Heiii TPU, vreau sa va povestesc ceva si sa-mi dati niste pareri (bune... sper). big grin Deci, sa incep asa: de cand eram in clasa 1 am pus ochii pe un baiat laughing nu stiam cum il cheama, unde locuieste, dar imi placea la nebunie de el. Chiar daca nu stiam ce e aia "dragoste" si nici ce este ace sentiment pe care il simteam love struck. Imi placea la nebuniiiie de el si ma uitam dupa el mereu laughing. In fiecare zi il vedeam. Pana la el acasa faceam vreo 5 minute. big grin (dar am descoperit asta dupa ce am mai crescut laughing ). Intr-o zi..ma adauga in lista de messenger >: (eu nestiind ca este el). L-am intrebat cine este, de unde are ID meu, de unde este, etc. Mi-a zis, dar tot nu mi-am dat seama ca este el. Deoarece nu avea poza cu el la avatar si nici nu stiam cum il cheama. Apoi, in timp ce vorbeam cu el, a pus o poza cu el >:. Cand am vazut poza, ma luase cu calduri laughing, imi batea inima tare, ma rosisem la fata.(aveam aproape 12 ani laughing ) Si i-am zis ca il cunosc, ca l-am mai vazut pe la scoala. Eu eram in a 5-a laughing iar el in a 7-a. si tocmai in ziua aceea se desparti-se de o fata. Si eu, in gluma i-am zis "Mai, mai, te-ai despartit de Denisa" si el a zis ca il cam enerva. Iar eu, in gluma, i-am spus "Dar cu mine n-ai vrea sa fii?" si el a zis "poate". Vroiam sa-i spun ca am glumit, dar m-am gandit ca poate am vreo sansa sa fiu mai apropiata de el. Mi-a spus ca-mi va da raspunsul a doua zi. Cu toate ca eu nu ma refeream sa ne combinam. A doua zi am intrat pe mess si mi-a zis ca vrea. Cand am citit, am ramas socata si am simtit.un sentiment frumos love struck pana atunci nu ma mai simtisem asa de bine love struck laughing Deci eram combinati laughing Dar, la scoala nu prea vorbeam cu el, pentru ca imi era rusineee de el laughing dar apoi am inceput sa ne cunoastem mai bine, incepusem sa vorbim tot timpul, in fiecare pauza stateam cu el. Toata scoala aflase ca sunt cu el, chiar si profesorii laughing. In vacanta de vara ma intalneam in fiecare zi cu cea mai buna prietena a mea. (era in clasa cu el) si ea statea aproape de mine. Ea era mai mare ca mine cu 1 anhee hee iar el mai mare ca mine cu 2 ani. In fine. in vacanta de vara ne strangeam vreo 20 de copii in curtea scolii si ne jucam ascunselea laughing apoi, cand se intuneca jucam "sticluta cu otrava" este un joc care ..toti stau in cerc, unul in mijloc, sta cu ochii inchisi, se invarte si zice "borcane, borcane, linguri si castroane, pepsi, cola, saruta-l pe acela" si unde se oprea, pe persoana aceea trebuia s-o pupi sau s-o saruti. Mai mereu cadea la el cand eram eu in fata laughing si ne sarutam big grinbatting eyelashes love struck apoi, intr-o seara m-am suparat si am plecat. laughing dar mereu cand plecam eu, pleca si elhee hee iar o fata care era acolo cu noi, ii placea de el, dar lui de ea nu. Dar intr-o seara, a ramas. iar eu am plecat, ca ma chema-se mama acasa laughing. si au jucat "adevar, provocare sau procent" iar fata aia i-a zis cat la % tine la mine si el a zis ca sincer 100 %. love struck
El, nu e genul de baiat care vrea doar sa se f**a cu fete. nu pe asta se bazeaza o relatie in cazul lui. Cand eram cu el se purta asa frumos cu mine, imi lua apararea love struck etc. De ziua indragostitilor mi-a dat o bratara de aur puppy dog eyes pur si simplu ma simteam cea mai fericita fata din lume. Vorbeam non-stop cu el. Si pe mess, fata in fata, la tell, prin sms-uri. iar cand ne mai certam, isi cerea scuze puppy dog eyes ne certam, ne impacamhee hee. Apoi mi-a spus ca la nici o fata n-a mai simtit ce simte pentru mine. De 8 ani de zile imi place de el. Si de 4 ani si ceva tin la el. Ma si alinta chiar love struck imi spunea "mâțo" puppy dog eyes Apoi a venit vremea cand a trebuit sa plece la liceu sad la o scoala putin mai indepartata. (la liceul unde invata el acum, invat si eu :3 si ne vedem in fiecare zi, dar nu vorbi unul cu altul) A plecat la liceu, a cunoscut alte fete, pe mine m-a uitat si nu stiu de ce, nu mai vorbeste cu mine. Mi-a zis odata ca il stresez, in alte zile vorbeste frumos cu mine (pe fb sau mess), alte ori vorbeste urat. straight face nu stiu ce e cu el. Acum are alta prietena sad si mi-e foarte greu pentru ca eu inca tin la el foarte mult. Pur si simplu NU POT sa-l uit. Am incercat, in toate felurile sa-l uit, dar nu pot. Dati-mi niste sfaturi va rog. sad daca as putea face ceva sa fim macar amici.straight face sigh scuzati-ma ca v-am facut sa pierdeti cateva mnute citind ce am scris eu big grin si va rog frumos sa nu comentati aiurea, sa-mi spuneti ca eram prea mica sau altele. Acum am aproape 16 ani.

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Interesanta poveste, dar nu tocmai unica. Adica, povesti similare sunt extrem de comune.

In principiu, si o sa realizezi asta mai tarziu in viata, daca cuiva nu ii mai place de tine, poti sa faci aproape orice si nu o sa reusesti sa mai aduci persoana aia inapoi (exista si unele exceptii, dar rar).

Ideea este ca in general oamenii se schimba, si la varste mici (de fapt pana pe la ~20-25 ani) oamenii isi schimba foarte mult comportamentul. Isi modul de a gandi, lista de prioritati, ce fel de persoane le plac. Lui probabil ca ii placea de tine acum 4 ani, dar a mai intalnit si alt fete, si o fi vazut in alta o candidata mai buna pentru ce vroia el la momentul respectiv.

In legatura cu a ramane amici. citisem undeva o chestie: cei care raman prieteni dupa despartire ori nu s-au iubit niciodata, ori inca se mai iubesc. So. nu as fi asa de sigur ca mai puteti fi amici, macar cativa ani pana se mai racesc sentimentele.

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Dragostea adevarata vine dupa 18-20 ani in rest doar copilarii sau mofturi, vorbesc din experienta

| NoOneKnow a răspuns:

Din ceea ce scrii tu aici imi dau seama ca poate pentru el relatia voastra a fost un joc de copii. Daca el are o alta prietena si ti-a zis ca la tine nu mai tine nu ai ce face. Poti incerca sa vorbesti deschis cu el, dar nu poti face pe cineva sa te iubeasca.

| xNuiiDeTiinex explică:

Am uitat sa spun, cel mai bun raspuns primeste funditaaaa + vot :*

| Alin29 a răspuns:

Pai sincer sa fiu nu cred ca ai ce face... daca el nu mai simte nimic pentru tine (Dragoste cu forta nu se poate) incearca sa devii prietena lui cea mai buna ii poti spune ca de exemplu: Ca, chiar daca nu mai simte nimic pentru tine, chiar daca nu mai sunteti impreuna veti ramane cei mai buni prieteni si o sa vezi cu timpul o sa fie din ce in ce mai "bine". Sper ca te-am ajutat thinking