| tania_3947 a întrebat:

Deci...am nevoie de ajutor. zilele aste un baiat incercase sa ma sarute... e mai mare decat mine cu un an.eu,care sunt mai proasta l-am oprit din cauza ca nu stiu sa sarut, adica nu am mai sarutat pe nmn.chiar daca am sarutat, am sarutat doar pe buze, care-mi explica si mie cum se saruta ca sarut frantusezc? x)x)x)

5 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Pai nici eu nu sunt mare experta dar nu este asa greu tot ce trebuie este sa te apropii de buzele partenerului incet si cu calm iar apoi sa te lasi dusa de val dar stai calma poate ca el isi va da seama ca tu esti incepatoare si te va lua mai usorhappy...la mine asa a fost BAFTA

| forever4you a răspuns:

Bine poate nu o fi cel mai stralucit sfat dar eu iti spun din propie experienta

| florinnica83 a răspuns:

laughing) da, chiar m-ai facut sa rad, pai ori ce asi spune de modul in care sa saruti pe acel baiat, sunt ferm covins ca te-ar provoca o scarba sau senzatie de voma, asa ca sfatul meu este sa te las dusa de val si sa-l saruti exact asa cum sti, sata pentru ca e mult mai sezule sarutul celui ce nu-l cunoaste decat a celui care stie. si mai doresc sa iti spun ceva, ceva legat de trecutul meu: la varsta de 17 ani eu ii facusem un bilet unei fete pe care o iubeam foarte mult si sincer nu stiam niciunul dintre noi sa ne sarutam. pana in momentul in care am hotarat sa-i fac un bilet in care ii explicam cu detalii, cum trebuie ca noi sa ne sarutam. chici care a fost reacta ei? ei bine sa stii ca a varsat totul si am primit doua palme de la ea. deci sfatul meu lasate condusa de val si sarutal asa cum sti tu. semneaza nicaflorin83@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data trebuie sa inchizi ochii, dupa care te concentrezi putin, iti faci curaj, si ii bagi limba in gura, dupa totul vine de la sine, have fun :->

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceiasi problema. ma intelg f bine cu un baiat, adica el ma ia in brate incearca sa ma sarute, eu intorc capu si chesti din astea. l-am lasat de multe ori sa ma sarute adica ii simteam limbutsa in gura dar eu nu faceam nimic, pentru ca nu stiu cum...deci ajutatine!