| AlexiiiiaC a întrebat:

Deci, am nevoie de putin ajutor ..la mine in clasa sunt niste baieti care nu ma lasa in pace x(! Spun ca ma platesc ca sa ma *** cu ei. - scuzati expresia >:" -. Nu- i mai suport sunt mega enervanti. Vreau sa stiu cum as putea scapa de ei?
Funda pentru cel mai bun raspuns :*!
Fara jigniri :*!

Răspuns Câştigător
| xanderblackx a răspuns:

Pai in primul rand ce motiv au sa-ti "propuna" asta? stii tu, pana nu arzi ceva nu iese fum. ai putea sa-i ignori si sa aplici psihologia inversa, ceva gen: "da haide, acum aici, dati jos pantalonii"... tragi putin de el, te faci ca-l iei direct in baie si cu ocazia asta il faci si de rusine in fata prietenilor sai. este de ajuns unul si apoi o sa se potoleasca majoritatea. in final, ai grija cum iti pastrezi reputatia. mai bine concentreaza-te la prioritatile tale care ar trebui sa fie invatatul. numai asa o sa fi ceva in viata, ceva mult mai mult decat o fata de care sa se traga pentru sex. ce zici, am dreptate? stiu... eu iti doresc multa bafta in problema ta, curaj si numai bine

| AlexiiiiaC explică (pentru xanderblackx):

Mersi mult! Si motivul din cate am auzit niste "prietene" din clasa au spus niste chestii despre mine, barfe! Si buna ideea cu psihologia inversawinking. Nu-i chestia de invatat, am note destul de mari, dar baiatul care a inceput chestia asta ma scoate din sarite!
Oricum mersi mult >big grin

| xanderblackx a răspuns (pentru AlexiiiiaC):

Ma, eu ti-am spus unele lucruri obiectiv. ideea cu invatatul nu ar trebui sa te impresioneze ce note ai, ci cu exactitate ce se afla in creierasul tau. de baietii respectivi poti scapa usor, la fel, foloseste-ti creierul. numai bine

| AlexiiiiaC explică (pentru xanderblackx):

Pai, la cat sunt de nesimtiti baieti astia din clasa mea straight face nu prea stiu ce le-as mai putea zice.

16 răspunsuri:
| MegaChrysos a răspuns:

Cel mai simplu: F-a dragoste cu unu dintre ei intr-un mod oribil si atunci cu siguranta te va lasa in pacewinking

| AlexiiiiaC explică (pentru MegaChrysos):

Am aproape 15 ani straight face!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu-i mai intarata si tu ori ii spui parintilor tai ori la politie

| AlexiiiiaC explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Lol nici chiar asarolling on the floor)). ce treaba ar avea politia raised eyebrows?

| Oana92 a răspuns:

Cel mai probabil asa considera ei ca glumesc(sunt imaturi). Daca insa comportamentul lor devine agasant si frustrant vorbeste cu parintii si cu diriginta sau directorul. Nu te lasa calcata in picioare!

| JulyStorm a răspuns:

Mergi direct la director si toarna toata mizeria asta! Nu permite nimenui sa te trateze asa!

| alex71yonutz a răspuns:

Buna,sunt 2 sanse sa scapi de ei:
1. Pune pe cineva mai mare sa bage sperietii in ei.
2.Asta e o intrebare.
Tu in e o persoana mai timida?
Si daca imi poti spune in ce liceu esti.

| darius1001 a răspuns:

laughing cam dificila situatie ai spune-le parintilor sau ceva sau spune-le unor baieti sai sperie ca-i bate sau ceva laughing) daca mai au cu tine nu stiu esti situatie urata dar sper sa scapi de retardati aia multa bafta.

| IonutFrt a răspuns:

Pai 1. Pui unu mai pare sa-i bata pana nu se mai vad, daca esti din Constanta te ajut eu! 2. Te impui in fata lor, si nu-i lasa sa te intimideze. Asta asteapta..Nu renunta! Sper sa rezolvi problema! Se poate apela si la parinti!

| AlexiiiiaC explică (pentru IonutFrt):

Nu-s din Constanta :]]]. Oricum mersi mult big hug. Si chiar daca ma impun ei tot continua cu chestia asta straight face.

| americanu098 a răspuns:

E clarstraight face Disperatiwinking!

| VivaPiniata a răspuns:

Ignora. In caz ca nu te imbraci corespunzator programei scolare si te comporti... ciudat sau incerci sa te faci remarcata prin "limbajul corpului" atunci renunta la chestiile astea. O spun pentru ca majoritatea fetelor asa procedeaza. Si de aia ajung hartuite.Ai putea incerca sa le spui parintilor. Nu te-ai gandit la ideea asta? Parintii te pot ajuta cel mai bine si tot ei iti dau sfaturile cele mai bune.

| Raluka222 a răspuns:

Nu stiu incearca sa ii ignori poate o sa te lase in pace