| Lexiiii a întrebat:

Deci am o mare problema, este legata de iubitul meu si fosta lui.
Ei au fost un an impreuna, dar aveau o relatie la distanta. Se vedeau doar in vacanta de vara.
Eu am inceput sa stau intr-un grup nou, si aici era si actualul meu iubit. Stiam ca are prietena, si cu toate astea el mereu avea bagari de seama cu mine. Pana m-am hotarat sa ii zic intr-o zi ca il plac, si mi-a zis ca si el ma place. Am vorbit o saptamana incontiinu prin mesaje, pana cand mi-a zis ca s-a despartit de prietena lui. Si peste cate-va zile mi-a zis daca vreau sa fim impreuna, am acceptat. Mentionez ca eu nu l-am fortat in nici un fel sa o lase pe prietena lui sau ceva de gen, pur si simplu am asteptat.
Suntem de 3 saptamani impreuna. Chestia e ca fosta aia tot posteaza poza cu ei 2 de cand erau impreuna, citate, melodii, dedicati. Si pe mine ma cam scoate din sarite si ma pune pe ganduri. El mi-a zis sa nu o bag in seama, si ca el nu mai are nici o treaba cu ea.
Nu stiu ce sa cred, adevaru e ca el nu ii acorda atentie, sa ii dea likuri sau chestii de genu. Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Continua linistita noua ta poveste de dragoste, pana la vara se pot intampla multe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce poţi să faci? Ceea ce ţi-a sugerat şi iubitul tău, să nu o mai bagi în seamă pe frustrata aia disperată, şi va observa singură până la urmă că e patetică şi va trece peste.