| superpissy40 a întrebat:

Doua fete sunt suparate pe mine...Azi dupa scoala la ora 14 asteptam o fosta colega impreuna cu alte 3 colege de ale mele.La un moment dat ne-am hotarat sa plecam fiindca era frig si fosta colega era departe.Cand am ajuns acasa fata respectiva mi-a dat mesaj pe facebook ca e suparata pe mine ca nu am asteptat-o si mi-a dat si sora acesteia ca si ea e suparata ca nu am asteptat-o(eu nici nu am stiut ca vine si sora ei).Ce pot face? Ma simt ciudat... sad Funda.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De obicei e de vina cel ce intarzie nu cel ce asteapta. Explica-i!

2 răspunsuri:
| NinaSimone a răspuns:

Ele ar trebui sa isi ceara scuze daca v-au facut sa asteptati in frig

| ElenaSA a răspuns:

Ati fi putut sa va sunati si sa stabiliti ca nu mai va mai intalniti din cauza intarzierii. Sunt persoane care au obiceiul acesta, sa intarzie, este neplacut pentru ceilalti. Dar in momentul in care pleci poti suna si poti spune ca ai de gand sa pleci. Ai putea sa-i spui ca ai gresit si tu putin, dar ca daca sunt mai multe persoane care astepta persoana ar fi trebuit sa ajunga mai devreme la locul stabilit.