| dianaaaaa_4532 a întrebat:

Deci, am o mica >problema:"
am mai pus odata o intrebare aici in care va mentionam cum ca un baiat ma asteptat mult timp si chestii din astea. iar eu nu stiam daca sa fiu cu el sau nu. pana la urma am acceptat. dar nu ne comportam chiar ca o pereche, apoi eu tot ziceam ca ma despart de el, pana cand m-a sunat el sa`mi zica "cred ca mai bine am ramane prieteni"
a luat mister si pe liceul unde invata si pe oras, cand a luat mister pe liceu eram cu el si mi-a promis ca nu o sa-si ia fite si din astea pentru ca a castigat, apoi cand a luat pe oras ne despartisem. DAR. am mers la petrecerea de dupa bal.Intr`un final a venit si el, a venit la mine mi-a zis ca a luat balul ne-am luat in brate. apoi am inceput toti sa dansam. ca na. eram in club, faza era ca el umbla dupa 100 de fete, a dansat cu o gramada, l-am mai vazut din cand in cand ca mai tragea cate-un ochi la mine, partea buna e ca a venit sa danseze si cu mine, atunci m-a luat de gat si mi-a zis ceva gen "ce prietena am avut =p~". si zic eu "DA. ai avut" si el a zis "poate o sa mai am." m-a intrebare cu cine sunt si i-am zis ca singura, iar el a spus "aa. e bine", tot dadea intr`una sa ma pupe, pana cand a venit unafrustrated si s-a bagat sa danseze cu el, eu am plecat si m-am dus la masa, el nu mai dadea nici un semn, pana la urma am plecat acasa. Coincidentachatterbox aproape de iesire era si el. bine`inteles ca nu era singurwinking dansa cu tipa aia. Cand m-a vazut ca vreau sa ies s-a detasat putin de ea si m-a intrebat "PLECI?" si eu i-am zis "da.pa. " si am plecat.
A 2-a zi am vb de 2 ori cu el la telefon. i-am zis ca de ba; isi cam facea de cap, si el a zis "da. nu stiam pe la care sa ma mai duc. am dansat cu toate, inclusiv cu tine" dar. CULMEA. mereu ne intrerupea ceva. Prima oara i-am inchis eu din greseala si am incercat sa-l sun dar nu a mai mers. Dupa o ora m-a sunat el inapoi, i-am zis ca i-am inchis din greseala dar am incercat sa-l sun si nu mai mergea si a zis ""pai vb eu la telefon" dupa ce a zis asta. zice "stai putin ca imi suna tlf, nu te supara" a raspuns. si cat sa astept!? am inchis sa nuì mai consum minutele degeaba daca el tot vb cu altcineeva. si nu ma mai sunat inapoi. A 3-a zi adica azi, nu am vb deloc cu el, am vb putin cu varul sau (ei stau impreuna in gazda) l-am intrebat pe la 7 "unde e varul tau? " el mi-a spus ca a iesit sa se plimbe, apoi pe la 10 l-am intrebat iar "a venit?" si mi-a zis "pai a venit -a plecat, nu stiu pe unde umbla" si eu i-am zis "e si greu rau de ghicit. dupa gagici"... si zice "pai parca are una". DECI. nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac. tin la el foarte mult, si as vrea sa ne impacam, dar cu el nu poti vorbi niciodata serios, el mereu ia lucrurile in gluma. Acum daca as fi cu el nu as mai fi nici eu asa rece. aa si cand m-a sunat in prima zi dupa bal m-a intrebat iar daca am prieten.
deci va rog sa`mi spuneti si mie ce sa fac cu el. si scuze ca am scris atat de mult :*

4 răspunsuri:
| deviant18 a răspuns:

Pai daca tot te intreaba daca ai prieten intreaba'l si tu daca are. si daca spune ca nu, intreaba'l daca vrea sa va impacati. daca se da la intors si faze de genu, inseamna ca e cam fustangiu, probabil i s-a urcat misterul la cap. asa ca n'ai ce sa ii faci in cazul asta decat sa il uiti. multa bafta!

| alexandra21_3435 a răspuns:

I s-a urcat putin la cap faza cu misterul.ideia e ca tu trebuie sa fii putin indiferenta cand il vezi.provoaca-l! dai tu intalnire! fate frumoasa.si restul vine de la sine.nu trebuie sa te rogi de el. poartate altfel cu baietii cand e si el prin preajma.vezi cum reactioneazalaughing) sper sa te ajute!

| LoveIsTheAnswer a răspuns:

Uau ai scris un roman, in fine, eu cred ca cel mai bine este sa stati odata serios de vorba, dar sa fiti numai voi doi si sa il intrebi daca vrea sa mai fiti prieteni sau sa fiti impreuna, el daca a vazut ca tu erai indecisa, nu erai sigura ca vrei sa fii cu el, isi incearca norocul cu alte fete, in plus carui baiat nu ii place sa flirteze cu o alta fat, chiar daca este si iubita de fata, si in plus eu cred ca a vrut sa vada cum reactionezi, sa vada daca esti geloasa ca el st cu alte fete, de asta se uita cu coada ochiului la tine, sa vada cum reactionezi.
Multi pupicei si succes kiss happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diano? lasa naibii prostiile cu feti frumosi, si cu; el a zis, si eu am zis, si am vorbit, si iar am zis.astai pierdere de timp.la tine. dupa cum ai vazut la el nu e. el cunoaste multe fete, acumuleaza experienta, nu are obligatii fata de nimeni, asa cum e normal sa faca un tanar sau o tanara. ce santeti casatoriti? si nu are voie?