| anonim_4396 a întrebat:

...deci am o poveste foooooarte naspa.
daca vreti sa o cititi, cititi-ohappy

eu am o prietena de 3 ani, cu care m-am certat de foarte multe ori din acelasi motiv: ea sta mai mereu cu un coleg si cu o alta fata---care o barfesc cand ea nu este prin preajma.bineinteles ca i-am spus ca este barfita. dar ea--a fost suparata 1 zi pe aia dupa care erau cei mai buni prieteni.
cei 2 colegi ai mei sunt foarte invidiosi pe mine pentru ca inainte sa apar eu ei erau cei mai buni prieteni. dar pur si simplu mie mi se pare ca nu dovedesc incredere--prietena mea le-a spus de cine ii place si ei imediat s-au dus sa-i zica baiatului.
nu stiu. m-am cam saturat de atatea certuri.si eu nu prea mai am acum ce sa fac.
siii m-am cam scarbit de cei 2 colegi ai mei.sunt foarte invidiosi.ma fac in toate felurile doar pentru ca iau note mai bune decat ei si pentru ca le-am furat prietena rolling eyes
va rog...help!

Răspuns Câştigător
| IoanaCretu a răspuns:

Las-o pe fata aceea sa-si dea seama ce fel de prieteni are, nu-i interzice sa vorbeasca cu acele persoane. Te-ai putea imprieteni cu cineva din afara grupului lor, v-ati putea integra in acest grup ati afla mai multe, ai astepta ca ei sa faca un pas gresit si impreuna cu noul/noua prietena te-ai putea duce la tipa aceea sa-i deschideti laaarg ochii happy. Fundita?

3 răspunsuri:
| andreyxplode a răspuns:

Eu zic sa o lasi pe ea sa isi de-a seama singura pe cine alege pe tine sau pe acei prieteni. daca te iubeste cu adevarat sigur isi da seama singura de greseli

| danc0ck a răspuns:

Eu i-as ignora. ignoranta doare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna sut o fata cei 2 coleg sau cati ai nu sut ifdos ca leaii lat petena mie asa msepare din ce am citit ca dveti bine nu ca ei sa parda tip nu