| Galiutza a întrebat:

Deci am o problema.destul de complicata si incurcata pot sa zic.Acum 10 luni in urma am fost cu un baiat sai zicem P deci m-am indragostit de el din 1 seara in care l-am vazut si il iubesc si la moment, prima oara m-am intilnit cu el cam jumatate de luna, apoi in decursul verii m-am intilnit cu niste baieti cu care el nu se impaca de loc si nici nu are de gind sa se impace. Fara eu sa stiu el a fost cu cea mai buna prietena a mea sai zicem C, sau intilnit tot putin prima oara.Deci eu eram la disco vara trecuta (2010) si ma intilneam cu un baiat (sai zicem A)doar ca el atunci nu are la disco, si P mi-a propus sa ne ducem sa bem ceva, am accepatat cu greu, am ametit si nea vazut cel mai bun prieten al lui A si i-a zis a doua zi ca eu am fost cu P si ne-am sarutat intr-un loc:d m-am despartit de A si m-am intilnit din nou cu P neam intilnit fix o luna, si ne-am despartit de la niste fleacuri, cea mai buna prietena a mea il iubea si ea, suferea, si ei dupa aia sau impacat, eu nu stiam, am aflat dupa un timp cam lung, ei 2 sau desartit si eu din nou m-am impacat cu P... dar ei se iubeau si se iubesc si eu ii iubesc pe ambii, vreau sa ma impac cu el. el stie ca eu il iubesc, P cu C au zis ca niciodata nu vor mai fi impreuna dar se iubesc, nu stiu ce sa fac, sa incerc sa intru in viata lui P ca sa sufere C, sa eu sa sufar si ei 2 sa fie impreuna fericiti.sad?

Răspuns Câştigător
| RobertTmroo a răspuns:

E o intreaga "telenovela" ce ai povestit tu mai sus happy, ne scrii ca ti-a placut, te-ai indragostit de "P->primul baiat din telenovela asta", dar totusi nu ati fost impreuna decat jumatate de luna, asta inseamna ca totusi nu e dragoste adevarata ce a ce simtiti voi, in adevarul sens al cuvantului din ambele parti, mai apoi dupa aceea jumatate de vara te-ai intalnit cu alti baieti (precum spui tu mai sus...), deci daca totusi intr-un timp asa scurt dupa ce nu a mers relatia voastra, tu ai iesit deja cu altii, inseamna ca nu mai erai indragostit de el, altfel nu ai fi putut sa iesi cu altii asa de repede, si poate ai fi incercat sa lamuresti situatia cu acel baiat "P".
Iar in timp ce erai cu un baiat pe care tu il numesti "A-> adica al doilea baiat", erai la disco fara el, si primul baiat cu care ai fost jumatate de luna, adica "P" te-a invitat la "baute" si tu ai acceptat desi erai cu alt cineva (cu "A"), te-ai si sarutat cu acel baiat desi aveai prieten..., asta da dovada ca nu stii ce inseamna sa iubesti cu adevarat, nu respecti baiatul cu care esti oficial, ca sa fim sinceri intr-un fel sau altul se numeste "inselat", adica nu are nici un fel de lagutura cu fidelitatea, ca doar e ceva important intr-o relatie bazata pe iubire (daca iubesti pe cineva, nu poti sa inseli, daca ceva nu merge atunci de desparti de aceea persoana si e treaba ta ce faci dupa aceea su cu cine).
Apoi era normal ca baiatul cu care erai tu "A" sa numai vrea sa fie cu tine si ca v-ati despartit, apoi te-ai impacat din nou cu primul baiat "P" din povestea asta, si nici de aceasta data relatia voastra nu a durat mai mult "de o luna", asta nu e dragoste, ceva nu merge intre voi, o inteleg si pe prietena ta ca chiar daca ea are sentimente pentru acest baiat, ea numai vrea sa fie cu el, cred ca a vazut ca nu e stabil, gandeste-te numai cum te vede si pe tine, nici nu cred ca asta mai e prietenie..., dar voi stiti mai bine...
Ascultati sufletul, analizeaza intamplarile din trecut, si vei ajunge la o concluzie in final, daca tu vrei sa fi cu acel baiat "P" si el vrea sa fie cu tine, din cate am inteles numai este cu prietena ta, sunteti liberi amandoi, atunci puteti incerca, nu stiu ce ar mai putea fi dupa doua incercari, mai ales ca prietena ta ti-a spus ca ea numai vrea sa fie cu el, dar totusi cred ca ar trebui in primul rand sa invatati ce e iubirea cu adevarat..., implica respect, tandrete, comunicare, fidelitatate,... si odata ce veti stii ce inseamna iubirea atunci cu siguranta astfel de 'telenovele" nu se vor mai intampla".
Bafta in toate, multa intelepciune si toate cele bune tie, prietenei tate, la "P" si la "A" care pana la urma cred ca a fost cel mai ok, si odata ce a fost inselat a iesit imediat din relatie, poate chiar e singurul care are habar chiar si putin de ce inseamna "iubire".
Weekend fain sa aiwinking!

4 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Mda esti cam curva te-ai uitat la fizic nu?laughing Lai cunoscut fix o **** pai asa iti trebuie daca esti proasta/curvawinking tipul este curvar si isi bate joc de voi si prietena ta este la fel de curva si proasta ca tine (asta este adevarul) deci ignora-l si uital si data viitoare poate explorezi terenu nu te duci asa fara sa stii ce te asteapta! no Intel no victory!

| ionela22 a răspuns:

Ar trebui sa te gandesti foarte bine inainte sa iei o decizie. Daca esti sigura ca ei doi se iubesc atunci eu zic sa te dai la o parte pentru ca poate o sa ai de suferit. Daca esti sigura ca si P are sentimente fata de tine atunci ii explici prietenei tale ca va iubiti si nu poti renunta la iubire pentru ca poate o sa fie ceva frumos.Fii sigura de sentimente lui si daca tine la tine cu adevarat lupta pentru el daca tine la C atunci nu are rost

| paula90 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i lasi pe ei sa fie impreuna,poate chiar sa-i ajuti avind in vedere ca ei au zis ca nu vor mai fi impreuna, pentru ca sa iubesti pe cineva inseamna sa te bucuri de fericirea lui, iar el o are alaturi de prietena ta.tu cu timpul o sa-i vezi impreuna si nu vei simti altceva decit un sentiment de satisfactie si prietenie.
asta e parerea mea.
succes.

| Brunetica a răspuns:

Buna! daca iti respecti prietena si ti la ea asa cum zici nu te mai baga in viata lui P ca efectiv se joaca cu voi, spune-i si la prietena ta si sa il alungati din viata voastra daca chiar tineti la prietenia voastra! sper ca te-am ajutat happy