| Iiiinnnnaaa87 a întrebat:

Deci, am văzut un băiat și nu pot sa nu ma mai gândesc la el.
In primul rand de mentionat este faptul ca tocmai am ieșit dintr-o relatie toxica.
Ar trebui să mai știți si ca pe acest baiat (aici o sa-l numesc Alin) il "cunosc" de mult timp.
Practic el locuiește in satul natal al mamei mele si acum o saptamana si ceva am venit aici cu familia pentru o perioada de timp pentru ca bunicul meu se simtea rau.
Chestia e ca eu nu prea am vorbit cu el inainte, aproape deloc. El imi mai făcea complimente spunand ca sunt frumoasa sau ca seman cu verișoara mea care era practic îndrăgită de toti băieții pe aici (pentru mine asta e un compliment pentru ca verișoara mea este foarte frumoasă).
Eu nu le-am luat drept flirt pentru ca toată lumea de aici imi spune ca sunt frumoasă si ca seman cu verișoara mea.
Chestia e ca Alin nici nu mi-a zis mie direct complimentele astea, avem acelasi grup de prieteni si la doua persoane care la sigur aveau sa-mi spuna mie.
În mod normal nu m-as gândi ca un baiat ca el ar vrea sa aiba de a face cu mine si nici nu mi-a trecut asta prin cap pana alaltaseara.
Eram la majoratul unui var si normal si Alin si-a facut aparitia.
De multe ori ma simteam aiurea cand se uita la mine insistent (insista pe sani).
Si a inceput sa imi zambeasca.
Dupa s-a îmbatat puțin si le spunea tuturor ca sunt frumoasa si se uita la mine serios cateva secunde (îl urmăream pe geamul din usa) si dupa cand ni se întâlnea privirea radea, un zambet larg.
La un moment dat m-am pus in fata mesei la care statea pentru a lua o farfurie și un baiat zambea la mine si eu i-am zambit inapoi, băiatul acela începuse să faca glume gen "m-am intimidat" si Alin radea fals, parea nervos.
De mentionat este faptul ca este mai in vârstă decât mine cu câțiva ani buni, ca el flirtează intr-un fel cu o fata (au un fel de chestie) si ca el ma stia gen de mică dar in seara aia m-a văzut gen cu adevărat, nu m-a mai văzut drept o fetita mica.
Nu prea vreau sa ma bag intre el si fata aceea, momentan nu sunt impreuna dar poate vor fi.
Nu pot sa nu ma mai gandesc la el, am căutat tot ce am putut despre el pe social media.
Ce sa fac? Sa pun toate zâmbetele pe seama alcoolului sau nici macar sa nu le iau in considerare?
Va rog fara sa judecati, ma simt foarte atrasa de el, chiar il plac.

P.S. : EDIT PE 27 APRILIE
TOT CE AM POVESTIT S-A INTAMPLAT PRIN MARTIE CAND NU ERAM IN CARANTINA DECI NU VA PANICATI, RESPECTAM LEGEA.
Momentan eu sunt acasa la mine dar tot ma gandesc la Alin.

Răspuns Câştigător
| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Daca iti place atat de mult de el,de ce nu incerci sa il abordezi tu,suntem femei independente si asta este daca suntem refuzate viata merge inainte,dar asa va jucati degeaba de-a soarecele si pisica,stai cu gandul ca oare ma place,oare nu ma place, si nu rezolvi nimic, eu de fel sunt foarte directa, asa am fost intotdeauna chiar daca am avut si de castigat, si de pierdut.Bafta!

7 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

"În mod normal nu m-aş gândi ca un băiat ca el ar vrea să aibă de a face cu mine." Hai să nu.
Ce are acest individ într-atât de iesit din comun?
Faptul că îi place să flirteze şi să îşi plimbe ochii asupra femeilor?
Este clar ca are magnet asupra fetelor mai putin cerebrale, să zic aşa.
Treaba nu este complicată deloc, tu o complici.
Dacă te plăcea, se reda altfel, tu sustineai faptul că acest Alin este un bărbat, aşa încât nu se rezuma doar pe nişte complimente, gesturi si priviri împrăstiate aiurea.
Nişte şiretlicuri ieftine care dau gata orice fetită.
Acum că ai ieşit dintr-o relatie toxică, eşti la câtiva paşi să intri din nou.

| Iiiinnnnaaa87 explică (pentru Ofiintă):

Cand am zis că in mod normal nu m as gandi ca un baiat ca el nu ar vrea nimic cu mine m-am referit ca gen eu sunt mai mica decât el si nu prea sunt genul lui, nu cred ca ar vrea sa fie gen cu mine, cu genul asta de fata. Asta e singurul aspect la care te contrazic, in rest, multumesc pentru opiniehappy

| SilentRain a răspuns:

De ce trebuie mereu ca fetele sa scrie romane atât de lungi, asta e foarte plictisitor
Stai sa te gândești la Alin in timp ce bunicul isi da duhul ', cool
Nici nu o sa iti treacă prin cap ce problema complexa ai, iar răspunsul e si mai complex
Întreabă-l pe Alin ce are de gând

| Iiiinnnnaaa87 explică (pentru SilentRain):

Bunicul nu isi dadea duhul, se simtea putin rau.

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei258 a răspuns:

Hristos a Înviat!

Orice fată sau băiat merită să fie fericit/ă indiferent de situație