| Varanudormi a întrebat:

Deci. Ar fi o poveste lunga. Eu am sa incerc sa o fac pe scurt. In primul rand am sa va spun ca persoana de care vorbesc, e o persoana foarte orgolioasa si incapatanata.
Am fost impreuna 3 ani, apoi ne-am despartit, alegerea ei, mai existasera despartiri dar eu am tot insistat sa ne impacam. Apoi a existat ruptura decisiva in care ea mi-a zis ca nu sunt ceea ce cauta ea si asa mai departe. In mare parte totul plecand de la faptul ca eram extrem de gelos. Am mai insistat. Apoi m-a facut in toate felurile, m-a jignit, ca e prea buna pentru mine si ca ii pare rau ca nu a ascultat cand ii zicea lumea ca asa e si asa mai departe si sa o las si multe altele. Ca sunt prost si multe altele, ca nu ma duce capu. I-am raspuns frumos dupa care am lasat-o timp de cateva luni in care nu am cautat-o absolut deloc si cand o intalneam ma comportam de parca nu exista pentru mine. Nu am salut-o, absolut nimic. Si ajunsem se ma detasez de ea si ma mai durea doar cand o vedeam. Dupa lunile acelea, am decis sa o sun. Asa am si facut, am vazut-o ca era surprinsa si si bucuroasa in acelasi timp. Apoi am mai inceput sa vorbim si asa mai departe. Ne-am apropiat iar putin. Ieseam cate putin amandoi, pana la urma ma lasa sa o iau in brate si sa o sarut. Desi pana sa se intample asta mai avusem discutii de genu ca nu ne mai impacam si ca vorbim doar asa si ca ea nu ma mai iubeste. Apoi lucrurile incepeau sa se indrepte. Iar in ultimul timp am vazut-o ca era schimbata, si pana la urma tot insistam sa vad ce are, ca raspundea si greu. Dupa care a zis ca nu mai sunt o prioritate in a-mi raspunde primul la mesaje si asa mai departe, a inceput din nou sa ma jigneasca, ca ce credeam eu ca o sa impace ea cu mine si multe altele, desi v-am zis cat de mult ne apropiasem iar, apoi ca sunt un obstacol si ca vrea doar sa scape de mine. Desi eu nu am fortat si nu am insistat cu vorbitu de cand am cautat-o in seara aia dupa cateva luni si multe alte lucruri, si asa mai departe. Stiti, pana sa vina amicul ei, fiind si colegul ei, care fusese plecat, totul era bine. Desi nu stiu de cr cred ca amicu ei a avut o influenta asupra accea ce s-a intamplat. Eu fiind un fel de amic si cu el. El s-a tinut in curul ei oriunde s-ar duce si am vazut ca incearca sa se apropie de familia ei si asa mai deoarte. Face lucruri care nu cred eu ca le-ar face doar un amic. Nu stiu ce amic ar putea pune povesti pe insta de genu ala de orgoliu si asa mai departe, de parca ar suferi cat timp au fost certati. Eu cred ca ajuns sa o vada mai mult decat o amica el. Pana sa se impace cu ea, ma mai cauta si pe mine el, apoi a incetat sa o mai faca. Ce credeti? Ce ar trebui sa fac? Ea spune ca nu ma mai iubeste si asa mai departe. Voi ce credeti? Nu am dat fiecăre detaliu pentru ca am incercat sa o fac cat mai scurta povestea. Eu consider ca am fost bun pentru ea, pentru ca am fost sincer. Nu am inselat-o niciodata, si i-am oferit tot ce am putut ca sa o fac sa se simta speciala. Nu am jignit-o niciodata. Eu sunt genu de persoana care iarta repede. Daca ma jignesti nu pun suflet in asta. Si multe alte jigniri. Voi ce credeti? Repet. E genul de femeie cu care nu poti discuta, care crede ca universul se invarte in jurul ei, ca ea e superioara noua. Mai zicea ca multi din prietenii ei se bucurau ca ne-am despartit si ca ziceau ca is prost si asa mai departe. Lucruri care bineinteles si prietenii mei sau cunostintele mele ziceau catre mine ca nu ma merita si multe altele.

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa cat te-a jignit si a maturat cu tine, tot o mai vrei?
In cazul asta, scuza-ma, dar chiar esti un prost!
Sunt milioane de fete libere pe lumea asta, de 1000 de ori mai bune ca asta si tu plangi dupa una care te-a facut albie de porci?
Wow... chiar ca meriti sa mature cu tine, ca numai barbat nu te poti numii, daca nu ai pic de mandrie in tine, sa accepti realitatea si sa vezi ca nu te vrea si nu exista viitor alaturi de ea.

| Varanudormi explică (pentru Violleta2022):

Am mandrie. Dar cum am zis. Pur si simplu asa e ea. Genu de femeie care se crede superioara tuturor. Si ca am acceptat asa ceva, e pentru ca eu nu sunt genu de om sa tin ura pe cineva. Doar daca ma ranesti indeajuns de tare. Atunci te urac toata viata? Ce nu imi pot explica de ce se comporta de parca isi revenise

| Violleta2022 a răspuns (pentru Varanudormi):

Tot nu merita ceva, pentru ca toata viata te va pune jos si-ti va arata ca esti un om de nimic.
Daca o relatie nu merge aucm, cand ar trebui sa fie doar lapte si miere, te asigur ca nu va merge niciodata.
Tu chiar o iubesti, daca-i gasesti scuze si nu vezi deloc, cata ura si prostie are femeia aia in ea.
Tu nu poti intelege ca, atunci cand iubesti cu toata inima, nu poti face rau sau jignii omul pe care-l iubesti!
Sfatul meu este sa-ti cauti o alta fata, sa vezi diferenta macar, de cum ar trebui sa fie un om bun, dragut, placut si cu sentimente pentru tine.

| Varanudormi explică (pentru Violleta2022):

Iti dau dreptate. Nu neg. Dar cu timpul am invatat si eu unele lucruri. O persoana orgolioasa va incercs sa calca in picioare pe orice indiferent ca iubeste sau nu. Am avut timp sa o cunosc. Am observat felul ei de a fi. Si am invatat de la alti oameni ca persoanele orgolioase, nu stiu ce e aia iubire. De multe ori i-am spus ca din cauza orgoliului ei va pierde multe, pentru ca orgoliu ei tampit o trage in jos, dar degeaba, ea zice ca nu e orgoliu, din pacate ea nu stie ce e ala orgoliu.Ura si prostia aia ii se trage de la orgoliu. Pacat ca nu vede.Noi toti suntem prosti in fata ei, doar ea e desteapta. Ea asta crede. Din pacate nu se invata minte niciodata?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Varanudormi):

Probabil cand va pierde destul in viata, va realiza ca orgoliu si prostia au dus-o acolo.
In orice caz, nu merita sa-ti pierzi vremea cu o asemenea persoana, pentru ca nu vei fii fericit niciodata cu ea.

| Varanudormi explică (pentru Violleta2022):

Nu te contrazic. Dar stii cand o vad cu cata indiferenta zice ca nu ma mai iubeste si asa mai deoarte, cand comportentu ei cu mine cand eram singuri arata altceva. Imi vine sa o dau cu capu de ceva(nu vorbesc serios) ca sa se trezeasca si ea la realitate. Pentru ca te iubit is constient ca inca ma iubeste. Dar e greu ca o persoana ca ea sa deschida ochii. Ea spune ca merita cevw mai bun si ca ii trebuie cineva ca ea. Crede-ma ca i-am oferit tot ce am putut, chiar am renuntat lucruri care care le doream eu doar ca sa ii iwu ei. Dar am apreciat la ea ca niciodata nu a cerut, nu a tras apropouri sai ceva.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Varanudormi):

Cred ca cel care nu vede realitatea esti tu! De fapt ea nu te-a iubit niciodata, a fost cu tine pentru ca voia sa te cunoasca si sa vada ce-i oferi. este usor sa te prefaci, ceea ce ea a facut deja ctine si nici macar nu ti-ai dat seama.
Trebuie sa intelegi un lucru, o persoana cand iubeste cu toata inima, nu poate sa paraseasca pe nimeni.
Nu-i cazul fetei, el vrea altul, ceva mai bun pentru ea, deci, ti-a spus clar ca nu te iubeste si nici nu are chef de tine.
Tot ce a fost pana acum, a fost o joaca cu tine, pacalindu-te, aratandu-ti cat de usor poti sa-i cazi in plasa, la minciunile si falsitatea ei.
Crede-ma ca-i usor sa joci teatru, iar ea a facut-o odata ce acum ti-a spus ca nu mai este interesata de tine si merita ceva mai bun.
O asemenea persoana, nu va iubii niciodata pe nimeni, se va preface toata viata ca sa-ti atinga scopul, probabil este motivata de bani si averi, sau alte beneficii.

| corbulalbrosu a răspuns:

Un lucru este absolut sigur. Intre voi 2 NU exista nici macar o simpla stare de compatibilitate comportamentala iar in privinta convingerile nici pe atat. Va trebui sa te obisnuiesti ca voi 2 NU puteti deveni un cuplu stabil si permanent, ''pe viata'' atat din cauza convingerilor tale cat mai ales din cauza geloziei tale. Incearca sa-ti gasesti o fata mai ''prostuta'' care sa fie si ''docila'' Multa sanatate!

| Varanudormi explică (pentru corbulalbrosu):

Ne intelegeam chiar bine de cand incepusem sa vorbim din nou sigelozia pentru mine nu mai e o prpblema. Mi-am depasit problema asta!

| alina2k18 a răspuns:

Boring story laughing

| Alexuţ02 a răspuns:

E genul de persoană care o iubeşti orice ţi-ar face, pentru tine asta reprezintă ea, e grav de tot.

Tu nu mai ai orgoliu, tu nu mai puteai să adaugi ceva în discuţie că făceai cum zice ea.

Frate, nu merită, nu te mai obosii cu ea, e capitol încheiat de când a început să te jignească s-a dus tot respectul dintre voi.

Uit-o, nu-i mai da mesaj, vezi-ţi de drumul tău, astfel de persoane nu merită.

| Varanudormi explică (pentru Alexuţ02):

Nu e asa. Da, am fost bun cu ea, si mereu cand ne certam o cautam eu pentru ca stiam ca ea nu o sa o faca. Nu as trece peste orice. Eu de felul meu nu tin ura pe nimeni, nu pot. Asa sunt eu. Dar daca era vorba de inselat sau altceva, crede-ma ca o dadeam dracu demutl

| Varanudormi explică:

Am uitat sa mentionez faptul ca ea a zis ultima oara ca vrea sa cunoasca persoane noi si asa mai deoarte si ca vorbea cu mine si inbratisarile si sarutatu, erau o obisnuinta, si ca vorbea cu mine doar ca nu avea cu cine cica si multe alte prosti. V-am zis. E genu de femeie cu care nu poti diacuta.