| Albãstriţaxx a întrebat:

Deci...cand vorbesc pe mess cu baiatul pe care il plac, dar de fiecare data eu incep conversatia, credeti ca par prea insistenta?

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu esti prea insistenta

| eu4you a răspuns:

Da,eu zic ca esti putin prea insistenta...si ca, mai mult tu pari interesata de el decat el de tine.S-ar putea chiar sa il enervezi daca mai insisti asa.Asa a facut si prietena mea, si acum baiatul ala o uraste.Asa ca, lasa-l pe el sa te abordeze!

| Anonima264 a răspuns:

Nu!

| KinoAndreea a răspuns:

De fapt dupa parerea mea cred ca mai mult dai dovada ca chiar esti interesata de el si iti place sa comunici cu el.winking Nu e neaparat INISTENTA dar macar o data ai face bine sa vezi daca te imi cauta si el.

| tubica a răspuns:

Nu esti singura care pateste asa.Si eu am tinut legatura cu un baiat pe mess timp de 3 saptamani.De foarte putine ori a intrat el pe mine.Nu prea lua initiativa.Astepta mereu ca eu sa incep discutia.Insa uneori cand intram pe el sa vorbim nu prea spunea nimic.Numa 'da', 'nu', 'nimic' si din astea.Am simtit ca sunt insistenta.Dar tind sa cred ca era prea comod si astepta mereu ca eu sa-l curtez.S-a umplut paharul si am renuntat la el.Eu zic sa nu mai intri pe el.Sa vezi daca se incumeta sa intre si el pe tine. Daca intra inseamna ca te place si ca vrea sa vorbiti.winking De insistenta numai atunci vine vorba cand dupa n refuzuri tu il mai tot cauti.Dar ma gandesc ca el nu te-a refuzat deci nu cred ca esti insistenta.hee hee doar il simpatizezi.

Oricum am lua trebuie sa faci o pauza.Sa numai intri tu pe el.Sa vezi daca intra el pe tine. Daca nu atunci inseamna ca nu e interesat de tine, ori e prea comod ori lipseste din el barbatialaughing ca asteapta ca fata sa-l curteze.

Bafta! tongue

| YukiAkemi a răspuns:

Cam da! Si eu fac asa de fapt faceam asa. Apoi s-a despartit de min

| annutza14 a răspuns:

Nu prea stiu ce sfat sa iti dau dar si eu sunt in aceeasi situauie iar cand tata si-a dat seama de asta mi-a spus ca nu trebuie ca fetele sa umble dupa baieti si invers pentru ca daca umbli tu dupa ei te vor crede o obsedata si in general baietii din ziua de azi se gandesc numai la sex se culca cu tina si in caz ca ramai insarcinata iti da un picior in fund. Iti doresc multa bafta!