| FlorinJj a întrebat:

Vreau sa incep sa vorbesc cu o fata pe care o plac, spuneti-mi 3 intrebari cu care sa incep conversatia, asa ca idee.

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

1.Ce faci de revelion?
2.Te scot la un revelion?
3.De ce nu vrei sa te scot la un revelion?

Trebuie sa precizez ca raspunsul de sus e undeva gluma, dar si undeva realitate.
Ideea e ca poti incepe conversatia de la acest subiect(Revelionul) si de aici continui in functie de ce raspunsuri primesti.

Si desigur, in general trebuie sa te legi de detalii, de exemplu daca ea posteaza ceva, te legi de un detaliu, daca se intampla ceva la tine in oras te faci ca-i ceri un detaliu.
In acest gen.
Aici trebuie sa fii spontan, vei vedea ca daca pornesti mereu cu aceeasi intrebare de start, cel mai adesea vei esua.
Trebuie sa improvizezi, sa fii spontan.

1 răspuns:
| papascobydo a răspuns:

Respiri? Ce coincidența, hai sa ne ****