| adynush a întrebat:

Deci cum spuneam intr. o intrebare anteriora.Am o relatie cu prietenul meu de 3 ani jumate aproape.si in relatia noastra a aparut rutina. El lucreaza cam toata ziua d dim pana seara.cand vine de la munca nu prea are kef de mine.de abia imi zice cateva vorbe dupa care ii e somn.De multe ori prefera sa stea cu prieteni decat cu mine.Cu ei tot timpu are ceva de facut si povestit iar cu mine nu prea.nu stiu ce as putea face ca sa fie si cu mine altfel.Sa isi petreaca si cu mine mai mult timp asa singurei.Ms mult

Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Inseamna ca tu trebuie sa iti pui singura cateva intrebari. Ceva in atitudinea ta il face nefericit. Poate nu are putere prea mare de a comunica sau are prea multa sensibilitate incat nu isi prea poate aseza cuvintele intr-un repros. Cred ca ar trebui sa schimbi ceva tu in relatia voastra, si ma refer aici cu predilectie la partea intima. Adauga in fiecare zi sau de fiecare data un strop de culoare, mereu alta nuanta, relatiei voastre. Rutina poate omori, dar deopotriva poate apropia foarte tare. Cand unul dintre cei doi nu constientizeaza exact situatia actuala a unei relatii, cel care o poate face totusi, trebuie sa stie si sa lupte pentru a schimba ceva. Daca il mai iubesti la fel de mult arata-i mai mult acum. Poate tandretea ta este cea de care are cea mai mare nevoie. Este doar o criza, nu trebuie sa te ingrijorezi. Iubirea, daca este impartasita, va merge mult timp inainte. Iti doresc multa iubire si iti doresc sa o poti impartasi in aceeasi masura in care o primesti.

13 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Să nu te pună naiba să urmezi sfatul lui Teo. Strici rău treaba.
Da! Un week-end cu voi doi la munte/pădure/picnic/mare/orice ieşire din oraş face minuni!

| MMihai a răspuns:

Tu ce vârsta ai? Cu ce te ocupi? Sunteți căsătoriți? El ce vârstă are? Cu ce se ocupă? Aveți copii împreună? În ce localitate locuiți? Nu am citit întrebările tale anterioare. Ce studii ai tu? Ce studii are el? /// C e face el acolo la muncă, de dimineața până seara? // Ce mijloace anti-sarcină folosiți? El îți face ție și oral? Tu îi faci lui oral? Dacă da, când anume concret? Evident că nu îmi poți răspunde direct, pe un site, unde majoritatea sunt copii sub 16 ani. //;;;;,,, Mihaidavidoglu1954@gmail.com,,,,,;;;;;//

| MMihai a răspuns:

Văd că unii au fost supărați de de pachetul de întrebări pus de mine, de fapt poate, nu este bine să te confesezi unui străin. Cea ce tu numești rutină înseamnă singurătate în 2. Singurătatea în 2 este sinistră. Sunt 2 variante, ori salvezi relația ori termini relația. Din lipsă de date concrete, nu știu, ce să îți zic să faci, ca obțiune între aceste 2 variante. Unele persoane cu exces de lipsa de minte au înțeles că vreau să te rup de străinul de lângă tine / că așa este acum, spre a fi tu, cu mine. Aceste persoane cu exces de lipsă de minte, nu s-au gândit, că: chiar dacă te conving să termini cu străinul de lângă tine, tu ai libertatea de a te direcționa spre oricare bărbat liber din România, diferit de mine. Dar mie trebuia să îmi fie rușine! Și mie trebuia să îmi fie rușine, dar de ce, să să îmi fie rușine... explicația imediată ar fi:: exces, de lipsă de minte.

| fabiola a răspuns:

Sunt doua variante: ori este intr-adevar preocupat de servici,are functie de raspundere,este pasionat de ce face, ori ceva nu-i in regula cu relatia voastra! Recomanda-i cateva zile de concediu in aceasta vara, plecati undeva unde sa va rupeti de treburile cotidiene.Vezi astfel cum este dincolo de solicitarea profesionala!

| Азбука a răspuns:

Wow! nene Mihaidavidoglu1954, las-o mai usor, prea multe intrebari [si ce intrebari!], pentru asa postare! straight face

| DannyCaponne a răspuns:

Incercati amandoi sa va faceti putin timp, singurei. Aici el trebuie sa faca asta, vorbeste cu el, gandeste-te ca e mai bine sa vada ca iti pasa, atunci isi va da seama ce iubita de treaba esti :X! si cat de mult tii la el! :* Sper ca sfatul meu sa te ajute! Multa Bafta!

| Teo a răspuns:

Incearca sa fi si tu indiferent cu el vreo cateva zile asa isi va da seama de comportamentul lui fata de tine si se va schimba.

| andrutza18 a răspuns:

O discutie foaret serioasa in care cu el in care sa ii spui ce te deranjazala comportamentu lui si pe el sa il intrebi ce isi doreste de la relatia asta. intr-o relatie este foarte important sa discuti deschis cu partenerul o spun din experienta

| aliosha76 a răspuns:

Propune-i un sfarsit de saptamana doar el cu prietenii si urmatoru doar voi doi. Doua-trei zile undeva la munte va schimba mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scoate relatia din anonimat.
Lasa un bilet pe dus, pe usa de la baie gen " Ne intalnim aici dupa servici ". Si tu pleaca in acea zi la o sedinta de masaj, manichiura, pedichiura.
Iar seara rasfatal si tu cu o sesiune de masaj si treceti si la fapte.
Jucati'va happy, mai copilariti si voi. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Mihaidavidoglu1954, tu te auzi? Sau doar postezi ce iti trece prin cap, sau asta e dorinta ascunsa a creierului tau?
Doamne, sa iti fie rusine.

| adynush explică:

Multumesc foarte mult la toti... sper sa ma ajute aceste sfaturi...

| lavinia_2796 a răspuns:

Buna adynu stiu uite...ca vine obosit de la munca asta e normal, der ceea ce priveste faftul ca nu mai sunteti legati ca inainte e la fel de normal dar nu inseamna ca nu te mai iubeste sau ca nu ii mai pasa de tine.deci cred ca cel mai bine ar fi sa nu te super si sa ii faci scadal cand se vede cu prieteni.intr-o zi cand are liber inceraca sa vorbesti foarte calm si dulce cu el,arata-i ca te face sa suferi.ah si inca ceva, incearca sa gasesti si tu un loc de munca cam cu acelasi orar ca al lui, asa puteti veni impreuna acasa si nu este timp de cearta.o sa iti simta lipsa si el crede-ma