| iancucristina a întrebat:

Prietenul meu s-a schimbat enorm, nu il mai recunoscsad parca numai este elsad.
Numai este cel de la inceputul relatiei care mereu era langa mine, vroia sa stea tot timpu cu mine, ma suna, ne intelegeam bine.acum abia mai iese afara, prefera sa stea cu prietenii decat cu mineoh go on, desi stam pe aceeasi strada abia il mai vadcrying.
Am pus suflet in relatia asta foarte multsad si ma doare cand imi face asasad
Am incercat sa vorbesc cu el dar degeaba, vorbesc singura el nu ma ascultastraight face. Avem aproape 3 luni de cand suntem impreuna sad
Imi este dor de tot ce faceam inaintesadsimt ca il pierd, simt cum relatia se termina si eu nu pot acepta acest lucrucrying.
Ce sa fac? ce ati face voi in locu meu? am nevoie de sfaturi de la voisad
Sunt terminatasadnumai stiu ce sa faccrying

3 răspunsuri:
| Sabinutza16 a răspuns:

Daca el face gesturi de genu atunci inseamna ca s-a plictisit de relatia asta! Crede-ma vb din experientasad. Uneori nu e bine sa stati tot timpul impreuna ca se consuma prietenia si daca o data ati intrat in monotonie greu de pasit inainte! Iesi cu prieteni tai, ignora-l o perioada (nu sa nu mai vb cu el sau genu, vb cu el normal) dar fa sa simta ca daca el face gesturi de genu tie nu-ti pasa si poti trai si fara elbig grin! Ai sa vezi cum se va intoarce la tine! tineti putina pauza, nu-l cauta, cand te cauta raspundei dar in rest lasa-l! eu asa as procedawinking Bafta muuuulta :*

| miha98 a răspuns:

Daca face asa insemna ca s-a plictisit de tine/ de relatia voastra! Si eu am trecut prin asta, relatia noastra s-a terminat acum 3 saptamani si sincera sa fiu nici acum nu prea m-am obisnuit cu gandu`. Lasa-l sa stea mai mult cu prietenii, dai putin mai multa liberatatewinking

| An3ta17 a răspuns:

Ceao.Din cate vad eu din povestea ta observ ca prietenul tau sta mai bine cu prietenii decat cu tine.Chiar daca esti intr-o relatie de prieteni ai nevoie tot timpul de exemplu sa te distrez si alte chestii, dar ce face prietenul tau cu tine e cam exagerat fiindca petrece mai mult timp cu prietenii decat cu tine.Ar trebui cumva sa vorbesti cu el,sa-l intrebi ce s-a intamplat cu el,si spune-i sa stea mai mult timp cu tine decat cu prietenii lui. Spune-i ce ai pe suflet si mai ales ca-l iubesti si nu vrei sa-l pierzi,si cum ai zis si in povestea ta ca...,, Imi este dor de tot ce faceam inaintesimt ca il pierd, simt cum relatia se termina si eu nu pot acepta acest lucru.'' Spune-i acest lucru si o sa vezi ca va sta el pe ganduri.Si intreaba-l pe cine alege pe tine sau pe prietenii lui.
Sper ca te-am ajutat. fundita?batting eyelashes:X:*