| anonim_4396 a întrebat:

Deci...cunosc un baiat din Bucuresti, care vine aici doar in vacanta.Eu il plac foarte mult si sunt sigura de sentimentele mele deoarece in prezenta lui ma pierd, si devin timida.Am vrut sa vorbesc cu el dar nu am avut curaj. El a aflat ca il plac cu "ajutorul" unei prietene. A avut o perioada in care nici nu ma baga in seama.Acum e mai bine.Si acesta prietena sta destul de mult la verisoara lui si uneori am senzatia ca face acest lucru ca sa ma enerveze.As vrea sa stiu daca si el ma place! Dar cum sa fac asta? Nu prea pot sa vorbesc cu el dar il iubesc prea mult!

Răspuns Câştigător
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Imprieteneste-te cu el, treptat. Daca o sa va obisnuiti unul cu celalalt o sa puteti vorbi mai deschis. E posibil ca si el sa fie intimidat la fel ca si tine si uneori poate faci mici gafe din cauza panicii, dar nu iti face griji, ce simti e frumos si normal.

9 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

Nu are importanta daca tu tii la el. Are importanta daca lui i se pare interesant sa fie cu tine. Parerea mea este ca sa faci lucruri interesante, sa spui lucruri faine si roaga-te daca vrea Domnul sa se iveasca prilejuri in care sa interactionati voi doi. Dar straduiste-te sa te stapanesti in prezenta lui. Oricum stapanirea vine cu anii. Poate nu reusesti cu el, dar iti faci antrenament sa inveti sa nu te pierzi pe viitor.

| Dan a răspuns:

Incearca sa vb cu el si fi mai indrazneata.Succes!

| abis a răspuns:

Daca nu intri in vorba cu el n-o sa afli. Asa ca nu mai sta pe ganduri, fii curajoasa!

| rina a răspuns:

Nu-l iubesti crede-ma... n-are loc iubirea in situatia asta cred eu... posibil sa fie paasiune. ce sa faci? incearca sa vb cu el, fii glumeata si cauta subiectele care il intereseaza cel mai mult. bafta

| kayan a răspuns:

@ larisa96: cred ca nu te place... nu-ti mai fa iluzii. si stai linistita, ca nu-l iubesti chiar asa mult.

@kathessa: adica baietii de bucuresti sunt fitosi?

@rina: vrei sa ne arati ca ti-au crescut tzatzele? straight face

| kathessa a răspuns:

Deci, nu mai incepe propozitii cu "deci". Trebuia sa stii asta.
Daca un baiat te place stie sa te faca sa-ti dai seama, indiferent cit e de timid. Eu cred ca ar fi bine sa stai in banca ta. Daca e baiat de Bucuresti e foarte posibil sa fie fitos. In plus, o relatie la distanta nu dureaza. Stiu, filmele sint frumoase, realitatea e alta.
Succes!

| CoLoRsS a răspuns:

Kathessa, sa stii ca este baiat de Bucuresti dar fitos in nici un caz!

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Hei lasa prietenelestraight face
ele sun cele care te f*t pe la spatestraight face
vorbeste cu el
... spune*i ca ti la el nu ca*l iubesti(ca el sa nu profite)
`ntreaba`l daca ai sanse la el...

:*
succes

| aniuta a răspuns:

Pai de ce nu poti sa vb cu dinsu de ce nu ai curaj...lasa rusinea pentru altceva ca asa tu il vei pierde si nu il vei mai avei daca prietena ta incerca sa stea mai mult in preajma lui... tu incerca sa vb cu el sa devii prietena lui si vei vedea ce bine iti va fii...crede-ma cu rusinae nu vei ajunge tiparte