| anonim_4396 a întrebat:

Deci... daca fac dragoste cu prietenul meu si el nu se termina in mine... exista totusi riscul sa raman gravida? nail biting... mi-a intarziat menstruatia cu 10 zile(mentionez ca nu o am regulata) si imi este tare frica sa nu fi ramas crying

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, exista riscuri foarte mari sa ramai insarcinata (intre 4 si 27%) fiindca lichidul preejaculator contine spermatozoizi. La 10 zile de intarziere, o sarcina este foarte probabila. Fa-ti un test de sarcina din urina de dimineata pentru certitudine si apoi, indiferent de rezultat, du-te la ginecolog. Daca e negativ trebuie sa afli care e cauza unei dereglari atat de mari, daca e pozitiv ca sa te asiguri ca bebelusul e sanatos. Si nu mai fi atat de speriata, un copil e o binecuvantare.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Fa un test de sarcina si mergi eventual la medic. Sa nu ai vreo infectie.

| Psihoyounger a răspuns:

Mergi la medic... e cel mai bine

by psihoyounger

| JackieSue a răspuns:

Deci nici nu ma mai obosesc sa raspund la intrebarile astea... s-au mai pus aceleasi intrebari... xerox nenelaughing mai treci si tu pe la ginecolog ca n-avem noi de unde sa stim e are corpu` taustraight face

| JackieSue a răspuns:

Deci nici nu ma mai obosesc sa raspund la intrebarile astea...s-au mai pus aceleasi intrebari ...xerox nenelaughing mai treci si tu pe la ginecolog ca n-avem noi de unde sa stim e are corpu` taustraight face

| JackieSue a răspuns:

Deci nici nu ma mai obosesc sa raspund la intrebarile astea...s-au mai pus aceleasi intrebari ...xerox nenelaughing mai treci si tu pe la ginecolog ca n-avem noi de unde sa stim e are corpu` taustraight face

| giovana a răspuns:

Tu nu cunosti o alta exprimare? Cati ani ai de poti folosi asemenea expresie "nu se termina..."? De ce nu mergi la un cabinet de ginecologie unde te invata tot ce vrei sa stii si iti spune si termenii potriviti pentru "actiunea" respectiva. Este jenant sa scrii si chiar sa citesti asa ceva. Daca te-ai uita in arhiva siteului ai descoperi si raspunsul si alte formulari... Ei, bine am sa-ti raspund ca da, poti ramane insarcinata; trebuie sa folosesti anticonceptionale recomandate de un ginecolog sau traditionalele prezervative. Daca nu va este jena sa faceti dragoste la varste fragede, ar trebui sa nu va fie jena nici sa mergeti la medic, nici sa folositi metode de contraceptie. Este chiar recomandat sa faceti o vizita la medicul ginecolog care va va indruma si ajuta mai mult decat credeti. Aaaaa, si nu uita sa iti faci un test de sarcina!

| dragosh a răspuns:

laughinglaughingChiar ca e cam aiurea zis"se termina in mine"laughing. Atat timp cat detine controlu(adica sa nu se termine in tinelaughing) nu ai de ce sa iti faci grijilaughing.

| unomprintreoameni a răspuns:

Raspunsul este simplu: DA! Exista acest risc.

| utilizator.tpu_7269 a răspuns:

Daca el nu s-a terminat in tine esti ok.
oricum eu iti recomand un test de sarcina.
e foarte sigur.succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum adica ''sa nu se termine in tine''? el ce face, intra cu totul in tine? sau cum? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate da. poate nu. si mie mi s`a intamplat la fel.si intr-un final mi-a venit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coitus interruptus = contraceptie ineficienta. Metoda pe care o aplicati are cel mai mare procent de esec.

| urzika a răspuns:

Pote da, poate nu... cel mai bine du-te la farmacie ia-ti un test si vezi rezultatul.Bafta!

| pff a răspuns:

Coitus interruptus = contraceptie ineficienta. Metoda pe care o aplicati are cel mai mare procent de esec.