| rozbombon a întrebat:

Deci de cateva saptamani tot vorbesc cu fostul meu prieten, el tot imi scrie sa vada ce fac si ajungem sa vorbim tot felul de chestii. Saptamana trecuta ne-am si vazut si am stat cu el si am povestit de trecutul nostru si de toate cate au fost si a spus ca s-ar bucura daca ne-am mai vedea. Tin sa precizez ca noi ne-am despartit acum 2 ani, el are o relatie la fel si eu dar ne-am intalnit faraca ca prietenii nostri sa stie.Dar oricum nu s-a intamplat nimic intre noi, doar am vorbit. In seara aceia mi-a scris ca se simte putin ciudat ca vorbim si am zis ca daca vrea nu mai vorbim si rupem orice legatura dar el a zis ca ii place sa vorbeasca cu mine. De atunci nu am mai vorbit deloc pana ieri cand mi-a scris sa vada ce fac. nu stiu ce sa mai cred, eu inca mai tin la el si nu imi este indiferent. dar nu stiu daca el tine la mine, nu stiu nici cum sa il intreb deoarece nu vreau sa nu mai vorbim. Voi ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Esti umbrela lui de vreme rea. Daca ar fi avut sentimente pentru tine ai fi stiut deja. Cand iubesti pe cineva faci orice ca sa fii cu persoana iubita. Pentru el esti un adapost comod, te cunoaste, s-a simtit bine cu tine, dar nu are pentru tine acele sentimente care sa il determine sa faca orice pentru tine.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Probabil ca momentan nu are o alta varianta mai buna, si nu-i place sa fie singur.

| rozbombon explică (pentru neutrino):

Am precizat ca are prietena

| neutrino a răspuns (pentru rozbombon):

Cu siguranta ca nu-i merge prea bine!

| neutrino a răspuns:

El este in pana de alte variante si nu suporta sa fie singur. Mai departe tu decizi, dar sa nu crezi ca va fi mai bine decat prima data.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Probabil tine la tine, dar nu te astepta la prea mult.
o iubire terminata, nu mai poate fi reluata pentru ca nu va mai exista pasiunea de odinioara.