| rozbombon a întrebat:

Deci de ceva timp ma inteleg foarte bine chiar cu fostul meu prieten, vorbim zilnic. Specific ca amandoi avem iubiti, doar ca acestia nu stiu ca vorbim.Ne-am intalnit intruna din zile si am vb de trecut, ieri l-am intrebat daca a tinut vreodata la mine, precizez ca ne-am despartit acum 3 ani deoarece eu eram mai mica decat el. El mi-a raspuns ca a tinut doar ca nu avea cu cine pentru ca eram mai mica decat el si aveam alta mentalitate. L-am intrebat ca acum de ce mai vorbeste cu mine si mi-a spus ca nu stie raspunsul la aceasta intrebare, mi-a mai spus ca acum ma vede mai matura si ca m-am schimbat de atunci. Intr-una din seri eram prin oras si m-a vazut si mi-a scris ca sunt frumoasa si am tot vorbit, si tot prin preajma mea era sa ma vada ..azi i-am zis ca stiu ca ii este dor de mine si a zis ca de ce il mai intreb daca stiu deja raspunsul. ce parere aveti? inca mai tine la mine? eu inca as putea spune ca mai simt ceva pentru el.

Răspuns Câştigător
| CrissCristina25 a răspuns:

Acum ca el te vede mai matura decat acum 3 ani, sigur a inceput sa tina din nou la tine. Daca si tu mai tii la el ar fi bine sa va despartiti de actualii iubiti dar inainte de asta ar trebui sa aveti o discutie serioasa pe tema asta.
Daca va iubiti, impacativa de ce nu? mai ales ca vorbiti zilnic si va si vedeti.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vrea sa se impace cu tine si te "supune" la "teste" sa vada cum reactionezi si daca mai ai si tu sentimente pentru el. ORicum, nu mi se pare corect sa vorbesti asa cu el fara sa-i zici actualului tau prieten.

| SkyPilot a răspuns:

In mod sigur este interesat de tine. Singurul lucru pe care il poti face este ca daca si el este de acord, sa va intalniti si sa discutati sincer despre voi doi. Asta inseamna sa ii spui si tu ca mai simti ceva pentru el. Dupa ce aveti acea discutie veti stabili ce aveti de facut.