| aurora07 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat in rezolvarea problemei mele! Sunt disperata, nu stiu ce sa fac...Cu o luna in urma m-am despartit de prietenul meu, iar motivul este: pina la el, eu nu am facut dragoste cu nimeni, cu el am ajuns la concluzia ca merita sa fac acest pas pentru ca ne placeam reciproc si dorinta noastra era de a ne construi o viata frumoasa impreuna. L-am iubit si inca il iubesc, imi este dor de el si il vreau innapoi. I-am spus si lui ca sunt virgina iar el mi-a spus este incintat si ca vrea sa ma pastreze doar pentru el. Atunci cind am ajuns sa facem dragoste, cum v-am mai spus eu eram virgina, dar singerarea la mine nu a fost de la inceput. A fost doar o incercare, pentru ca el a inceput dar cind a vazut ca nu am singerat, s-a ferit de mine si nu mi-a mai vorbit. A doua zi mi-a reprosat ca l-am mintit si ca nu ma mai crede, ca sunt o mincinoasa si falsa si nu mai vrea sa auda de mine, dar eu am fost sincera cu el si NU L-AM MINTIT! Ce sa fac, cum sa procedez? Cum sa-l fac sa ma creada si sa ma inteleaga? Nu pot sa imi gasesc linistea, macar sa fi gresit cu ceva, dar asa am fost sincera... Il iubesc, mi-e dor de el si il vreau innapoi!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Toti barbatii stiu ca aproximativ 20% din femei nu sangereaza deloc la dezvirginare. Sunt sigura ca si partenerul tau stie si ca a simtit ca erai virgina. Dar probabil nu vroia o relatie serioasa cu tine, ci si-a dorit doar sex. Nu e cazul sa suferi dupa un asemenea barbat lipsit de coloana vertebrala si caracter. Uita-l, nu merita nici o lacrima, nici o clipa pierduta.

| aurora07 explică (pentru Brigaela):

Incerc, dar imi este foarte, foarte greu!sad

| DNSK a răspuns:

Copilul ala e chiar un copil! exista o diferenta intre o virgina si una care nu mai e.se simte.altfel! asta 1 si 2: himenul poate fi ff flexibil si sa nu se rupa nici dupa al 3 lea contact.el se poate subtia si apoi rupe! copilul ala daca nu l-a educat tata lui sau internetul trebuie sa-l educi u! nu-i neaparat sa se rupa la 1 contact sexual himenul! niciunde nu scrie! baga-i pe gat o educatie sexuala sau pune-l sa citeasca ce-am scris! aa si. daca tot citeste materialul asta.frate.mai cresti un pic.ai sa intelegi mai bine cum merg lucrurile! daca te desparti de prietena ta pe motiv de asta cretin.eu zic sa te inchizi in casa pana mai cresti! numa bine!

| aurora07 explică (pentru DNSK):

Sa stii ca acest copil are deja 28 de ani, iar eu 22. M-am gindit si eu ca are deja o virsta si nu ii arde de joaca, dar de ceva mai serios, dealtfel si el imi spunea asta. Imi mai reprosase si ca penetrarea a fost usoara, ca am fost apsenta si ca nici singe nu a fost, dar sincer, numai eu stiu ce durere mare am avut.si, sincer, cred ca stiti si voi, la primul act sexual nu este prea placut pentru o fata virgina. Sa stiti ca imi apare si gindul: oare nu cumva el doar a vrut sa profite de mine si poate nu m-a iubit?! sad Ma doare sufletul pentru ca am vrut sa fie ceva frumos si plus la toate, pun pret pe sinceritate si vreau sa traiesc frumos cu persoana iubita. Sa umblu din baiat in baiat, tot nu vreau pentru ca pun pret pe demnitatea mea.

| DNSK a răspuns:

Pff.cine stie ce-i in mintea lui.da la 28 de ani sa ai o asemenea gandire.se poate pune la indoiala si iubirea pentru tine. poate nu o existat.cine stie.cine stie ce-i in mintea lui.doar el.

| Lisadream a răspuns:

Discutati si lamuriti lucrurile. Nu e obligatoriu ca toate fetele sa sangereze prima oara. Poate pana la urma te va asculta, trebuie sa ai rabdare.

| aurora07 explică (pentru Lisadream):

Draga Lisadream, mersi mult de raspuns, dar am incercat sa discut cu el, sa-i explic in toate modurile posibile, dar nu vrea sa ma inteleaga, nici sa ma asculte...nu stiu cum sa mai vorbesc cu el! M-am saturat de plins si de explicat! Iar rabdarea mea ajunge la limite! sad