| Ella1213 a întrebat:

Deci, eu si prietenul meu avem jumate de an impreuna, eu am 16, el 18 si de citeva zile, nu simt ceea ce simteam si inainte, vreau sa zic ca saruturile alea ca inainte cind aveam impresia ca am fluturasi in stomac, sau atingerile alea ce mai faceau fericita..Nu mai simt nimic din asta. Vreau ceva sfaturi ce sa fac mai departe!

8 răspunsuri:
| Joker1958 a răspuns:

Esti la varsta la care nu stii ce vrei si eu am patit sa imi doresc foarte mult o fata si dupa am observat ca nu este asa speciala si am pus punct. yap are dreptate in felul lui dar cred ca alexdaxyno1987 gandeste lucrurile cam serios. una e sa stai mai multa vreme cu o persoana si sa va hotarati ca vreti sa fiti impreuna pana la sf vietii si alta e o iubire de copil. eu cred ca ar trebui sa te hotarasti ce ar fi mai bine: sa cointinui relatia sperand ca se rezolva de la sine sau luati o "pauza" si vedeti ce se intampla big grin

| Zap a răspuns:

Inseamna ca v-ati cam obisnuit unul cu altul. Incercati sa va surprindeti reciproc prin lucruri noi ( ex: cadouri, locuri de intalnire, alintari etc.)

| neutrino a răspuns:

Simplu, relatia trebuie sa inceteze, nu mai are "benzina".

| AlexDaxyno1987 a răspuns (pentru neutrino):

Sa spunem ipotetic ca ai o masina. De cate ori ramai fara benzina arunci masina gunoi sau ii pui benzina. Sper ca intelegi la ce ma refer.

| neutrino a răspuns (pentru AlexDaxyno1987):

Ce bine ar fi fost daca tu ai fi avut dreptate. "Benzina" de care eu am pomenit nu este decat "fluturasii" din textul celei care a cerut sfaturile (Ella 1213). Daca nu ai grija sa reimprospetezi relatia, sa nu apara obisnuinta, atunci fluturasii zboara din stomac si orice ai face, nu se mai intorc. Acest motor merge cat are benzina, benzina ce trebuie mereu completata, odata terminata motorul nu mai porneste, indiferent cate benzina pui din nou. Aceasta este una din cauzele importante care duc chiar si la destramarea unei casnicii.

| ana5 a răspuns:

Inseamna ca este acum doar obisnuinta si dragostea se cam duce...

| AlexDaxyno1987 a răspuns:

Iti raspund prin cateva intrebari. Parinti tai crezi ca mai au fluturasi in stomac? Nu, bineinteles dar sunt impreuna ( cred ). O relati nu inseamna numai sex si fluturasi in stomac, inseamna mult mai mult. Si sa zicem ca te desparti de el din motivul spus de tine. Iti faci alt prieten ( normal ). Ce te face sa crezi ca cu "noul " tu prieten nu se va intampla la fel dupa 6 luni. Urmeaza sfatul lui Zap, el zice bine.

| Bulinaaaaaaaaaaa a răspuns:

Ia o pauza, si vezi cum ti-ar fi fara el.