| Raulinio a întrebat:

Deci eu unul m-am saturat de tampenia asta "Baiatul trebuie sa faca primul pas"...dar tu ca fata daca si tu il placi de ce nu faci primul pas, lasati asa sa se piarda niste relatii frumoase...pareri?

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

Consider că dacă chiar eşti interesat de băiat ar trebui să-i dai un impuls ca să îşi dea seama că vrei să fie cucerită fata.N-a zis nimeni că fata ar trebui să se arunce în genunchi să-l implore să fie cu tipul respectiv dar atâta timp când vrea ceva de la tip atunci ar trebui să pună piciorul în prag.

Şi încă ceva.

N-am să înţeleg niciodată gândirea aceea de adolescenţi orgololioşi care îi dau mii de semne că sunt îndrăgostiţi iar după îl lasă pe respectivul sau respectiva cu ochii în soare.

Grea-i dragostea asta.

| Raulinio explică (pentru Dariusuu):

Perfect de acordwinking

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu sant maturizate alea care asteapta sa vina ei dupa ele

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Şi când fata spune,atunci fugi de ea, te ascunzi, îi spui că nu e genul tău, o dezamăgeşti, etc.Tot ce se pierde e timpul.

| Raulinio explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Si noi daca ne exteriorizam fata de ea, oare nu va proceda la fel?

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru Raulinio):

Depinde de caz, de situaţie, de voi...

| RAY a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

In loc sa profite si sa o iubeasca, ce sa faci asta e

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine vrea ceva, in orice domeniu, sa incerce ca il obtina nu sa astepte sa ii pice din cer

| neutrino a răspuns:

Daca vei citi cele cateva versuri ce compun poezia "Voci din public" de G. Cosbuc, vei afla si vei intelege raspunsul mult cautat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cele care astept totul pe tava sunt plictisitoare. nu te astepti nimic de la ele, asa ca prefer altceva.

| puppetmaster a răspuns:

Dupa parerea mea,daca iti place de cineva, nu conteaza ca esti baiat sau fata, trebuie sa-i spui, sau sa faci primul pas, oricare ar fi ala ca apoi sa nu regreti ca n-ai facut-o

| alin1317 a răspuns:

In relatiile pe care le-am avut am facut de multe ori primii pasi dar au facut si ele. Asa ca depinde :-))

| LunaDeLoveBadxx a răspuns:

Ultima oara cand am facut eu, ca fata primul pas, am avut o conversatie de 4-5 vorbe din care mi-am dat seama ca baiatul de care am fost indragostita s-a purtat ca un nesimtit.Si mult m-am chinuit ca sa-l uit.