| MBAAA a întrebat:

Deci...fac legatura cu o intrebare anterioara dar hai totusi sa o iau de la capat ca sa inteleaga toata lumea...in timpul liceului, dimineata, aproape in fiecare zi intalnesc in tramvai un baiat. El se uita la mine, cand ma uit eu la el, isi intoarce privirea. Si el cred ca e tot la liceu. Avem cam acelasi traseu, el doar mai merge cateva statii in plus. Acum cateva zile, eram amandoi intr-un tramvai, iar eu am coborat la o statie. Cand tramvaiul a pornit, el statea in spate de tot, la geam si cand m-a vazut parca isi fixase privirea numai pe mine pana cand tramvaiul s-a tot indepartat. Acum 2 intrebari sau poate mai multe big grin Voi ce credeti? Ma place sau nu? Si daca ma place, de ce nu se baga in seama cu mine? Oare asteapta sa fac eu primul pas? Precizez ca, dupa parerea mea, pare un baiat cuminte, timid, la locul lui, nu cred ca e in stare sa-si bata joc de o fata. Si daca sa presupunem ca eu m-as baga in seama cu el, ce ar trebui sa fac? Adica fara replici aiurea, ceva potrivit. Funda happy

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Păi daca te place, pana la urma trece peste timiditate si se va da la tine, sau daca nu mai ai rabdare si te arde rau la lingurica, da-te la el cu tupeu maxim, dar sa nu-l sperii.

| CristianCRS a răspuns:

Da mai mult ca sigur te place,dar probabil este prea timid ca sa stabileasca un contact vizual cand esti prin preajma si sa te abordeze in vreun fel. Daca tie iti place de el,sau ti-ar face placere sa il cunosti,cel mai bine l-ai aborda tu,pentru ca din ce ai spus mai sus sigur este prea timid sa faca el primul pas.
Nu este mare lucru,consider ca foarte decent si potrivit ar fi in primul rand,data viitoare cand va nimeriti in acelasi timp in tramvai,sa mergi la el il saluti cu un simplu,, Buna", apoi il intrebi daca il deranjeaza sa stai langa el, o sa primesti sigur raspuns pozitiv, apoi ii poti spune numele tau si faceti cunostinta. Dupa care pur si simplu dezvolti discutia mai stiu eu. unde unde invata etc chestii generale. in final ii spui ca ti-ar face placere sa va mai intalniti si eventual sa va cunoasteti mai bine.De la chiar un simplu,, Buna'' si dupa ce te-ai asezat langa el, lucrurile vor veni de la sine! Succes!

| mimiwewem a răspuns:

Bună. Sigur te place. Ai zis că îl vezi timid. Ăsta e răspunsul. Timiditatea lui nu te poate aborda. Bagă-te tu în seamă cu el. Îi zici bună, zâmbești și te pui lângă el. îi mai tragi câte o privire.

| Andrei_Raul_1999 a răspuns:

Te place! Nu te baga in seama pentru ca e timid, poate ii e frica. Sfatul meu e sa vorbesti cu el...

| exerix a răspuns:

Pai, daca pare un baiat timid si nu te cunoaste, inseamna ca probabil nu stie cum sa te abordeze, asa ca, dupa parerea mea, ar fi mai bine sa faci tu primul pas, doar sa faci conversatie, vorbesti/iesi cu el si vezi dupa daca te place sau nu.