| anonim_4396 a întrebat:

Deci îmi dă rău cu virgula ceva :-)

Pe 1 ianuarie de revelion am avut contact sexual cu iubitul meu, eram beți amândoi și nu știu dacă și-a dat drumul în mine sau nu.
M-am uitat pe calendarul vieți și scrie ca sunt fertila mediu.
Mie mi-a întârziat menstruația și mie foarte rău, nu am simptomele alea să mă doară spatele burta că trebuie să îmi vină am stari de greturi
Nu prea pot să mănânc că mi se face scârbă de orice.
În ianuarie mi-a venit menstruația pe 9...
Și acum nu știu ce să fac, ne-am certat foarte rau că îmi era rău și nu aveam chef efectiv de nimic... Și mi-a spus că dacă îl lasă să iasă pe ușă se încheie tot între noi că nu îmi mai răspunde la telefon și la mesaje. și l-am lăsat să plece să vadă că eu când zic nu e nu...
Și acum nu îmi răspunde la mesaje. a plecat din oras... știu unde este plecat

Ce să fac? Nu știu ce să mai fac...

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa vezi ce ai sa-l cauti peste vreo 8 luni. Dar tu cand zici nu e nu.

| Adry05 a răspuns:

N-am inteles nimic, incepi vorbind de o posibila sarcina apoi ca s-a suparat gagica-tu si a plecat, si intrebarea care e si legatura intre informatii care e?

| sofisis a răspuns (pentru Adry05):

Vrei prea multe laughing))

| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina si aflii imediat!

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Am facut acum 3 zile si mi-a ieșit negativ...

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca sexul amintit a fost intretinut cu 8 zile inainte de data la care a pornit menstruatia, se poate afirma cu certitudine ca in acel moment ai fost in perioada ultimelor 9-10 zile care apartin de PERIOADA DE INFERTILITATE ABSOLUTA a ciclului menstrual, perioada in care formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA. In concluzie reiese ca NU exista nici cea mai mica NEsansa de a putea sa existe o sarcina chiar si ipotetica implantata in uterul tau.
In privinta celeilalte probleme poti doar spera ca se va schimba ceva in viitor. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Asta e... Când e să nu fie, nu e.
Fă un test de sarcină, măcar să fii sigură de ce ți-e rău. Dacă e negativ, mergi la medicul de familie.
Dacă e pozitiv, mergi la obstetrician.
Cu „musiu'" ar fi bine s-o cam termini, dacă nu vă înțelegeți.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Ne înțelegem dar are arfe catodata si exagereaza enorm

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și astea, cu timpul, se vor amplifica. Dacă vrei să pierzi ani din viață lângă o persoană cu care nu ești 100% compatibilă... e alegerea ta.

| sofisis a răspuns:

Si ce vrei sa iti facem noi? Lasa-l sa-i treaca dracii si stati de vorba.

| ywar a răspuns:

Voi faceti sex cand sunteti beti? adica, mai pe romaneste, el gusta savarina numai cand e beat. Uite ce responsabil e: a plecat din casa.
Nu stiu cum reusiti dar daca aveti astfel de episoade, imi dau seama cam ce fel de oameni sunteti.
Ce poti face? Test de sarcina la prima urina de dimineata si vezi ce si cum. Ai putea sa faci si analiza de sange pentru a depista prezenta hormonului hormonului hcG. Nu stiu ce ati facut, dar e clar ca atunci cand ai mintea intunecata nu trebuie sa faci sex. Voi tinerii credeti ca daca faceti sex, sunteti si adulti. Fals. A fi adult inseamna sa fii responsabil! Voi nu sunteti responsabili. Imi pare rau ca spun asta.
Rezolvati-va situatia.

| Crackman a răspuns:

Ai peste 18?
Faci un test. Plus de asta nu prea pareti maturi, prezervativul poate salva multe.

| anonim_4396 explică (pentru Crackman):

Da am facut acum o luna... El are 20

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti sau nu gravida o sa las fetele sa spuna deoarece eu sunt barbat, si nu ma pricep.Altceva vreau sa iti zic - ca daca te-ai imbatat si tu si el in noaptea de revelion si ati facut sex, cum povestesti, atunci aveti o mare problema - tot anul o sa va mearga asa, nopti nedormite, alcool si sex.Nu trebuia sa faceti asta.Dar e un fapt stiut ca in ziua de azi nu se mai respecta traditiile, nu stiu de ce ma mai mir.In loc sa iti colinzi familia si sa petreci alaturi de ei, te imbeti cu iubitul/a si faci sex nebun de nu mai stii de tine.Din ce inteleg aveti cam 20 de ani.E frumos ce faceti? Mai suntem si unii la 40-45 de ani pe aici, uite-asa stricati o generatie, adica pe noi care am fost niste adolescenti model si am ajuns niste oameni maturi, respectabili.
Nu mai spun nimic.
Macar ati si fumat ceva?

| ibaal a răspuns:

Esti gravidalaughing
Vom avea un nepotel!
Mergi la ginecologiewinking
Nu trebuie sa te doara si spatele! Ai greturi, ciclul poate sa vina cand e asa "din scurt" ...mergi la control si stii una si buna!winking