| Andreeaaaaa13 a întrebat:

Buna! deci, menstruația mi-a Întârziat aproape 2 luni,am scurgeri, da menstruația nu, am dureri mari (nu mereu ) la ovare +stări de grețuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina!

| Andreeaaaaa13 explică (pentru Violleta2022):

Nu am avut pana acum o relație intimă! + am 17 ani

| Violleta2022 a răspuns:

Atunci nu-i vorba de nici o intarziere, ci de CICLU de tip NEREGULAT!

| dullcat a răspuns:

Buna.In cazul in care menstruatia iti sare timp de 3 luni, atunci e musai sa mergi la un medic, cat mai repede.

| Andreeaaaaa13 explică (pentru dullcat):

Da o sa merg, da totuși sper sa-mi vina, mi sa mai întâmplat asta odată sa nu vina menstruația de 2 luni, dar atunci nu aveam așa dureri cum am acum

| dullcat a răspuns (pentru Andreeaaaaa13):

Durerile mari sunt un motiv serios de ingrijorare, pot fi asociate cu endometrioza sau altele.Nu vreau sa te sperii, dar tot ar trebui sa citesti un pic despre ea, pentru cultura generala.Verdictul il afli la medic, pana atunci incearca sa nu iti faci scenarii negre deoarece nu te ajuta cu nimic.Sanatate.