| anonim736 a întrebat:

Deci imi palace de un baiat si mie frica sa ii spun mie frica de raspunsul lui de reacţia lui iar daca sentimentul nu e reciproc poate ca nu o sa mai vrea sa fim prieteni.help me

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu vrea, macar stii, si treci mai departe. Iar in caz ca iti e prea frica, poti incerca ceva gen o gluma, scrii un mesaj, vezi ce zice. Daca e de bine continui. Daca zice ca nu e de bine(propun mesaj pentru ca sa spui fata in fata sigur o sa iti fie si mai greu) atunci te scuzi, amuzi etc, ca ti-a luat prietena X telefonul sa faca glume etc.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiatul daca are mintea deschisa te va intelege, daca nu te va trimite inapoi de unde ai venit

| ONE123456789 a răspuns:

Buna! Deci, in primul rand, linisteste-te. Mai bine ii spui ce simti decat sa tii in tine si sa suferi. Deschidete cu el! Daca nu vrea nimic cu tine, si nu iti va mai vorbi, inseamna ca nu ti/a fost niciodata un prieten adevarat. Daca vrea ceva cu tine, cu atat mai bine. Lasa frica deoparte, si fi sincera cu el! Capul sus si multa bafta!

| 4psiho a răspuns:

Ai să supraviețuiești happy
Dacă îi spui și el te place ai tras lozul câștigător... dacă nu, măcar știi o treabă!

| PinkHD3 a răspuns:

Nu e asa. stiu cum e. Si mie mi-a placut de o fata si i-am spus dar i-am spus pe fb. Mai bine spune-i fata in fata ar fi cel mai ok. Si nu-ti fie frica ca nu ai ce sa patesti, iti garantez ca prieteni ramaneti.