| Andreea9595 a întrebat:

Hei, TPU! Imi place de un baiat (de aceeasi clasa ca mine), dar in alta clasa. As vrea sa ii spun, dar: 1. imi este frica ca sentimentul nu este reciproc si 2. are o multime fete in clasa lui cu forme etc. si mai degraba le-ar place pe ele si 3. daca ii spun poate fetele acelea o sa-si bata joc de mine. Ce sa fac? Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| emm1D24 a răspuns:

Eu zic sa-i spui. Macar ai sufletul impacat cu ideea si-ti vei muta privirea spre alt baiathappy Daca el sau fetele din clasa lui isi bat joc de tine, revino cu niste comentarii inteligente si arogante.La mine a mers cu: "Oricum nu erai de nasul meu!", "Poate ca nu voi fi cu tine si tu te vei combina cu altcineva, dar eu am ramas cu libertatea. Cine rade la urma?!" (stiu ca e putin cam mult, dar iti urez SUCCES!)

4 răspunsuri:
| Angelofdarkness862 a răspuns:

Hmmmm..pai:1 Spune-i si daca nu e reciproc..asta este 2 baietii nu prea vor sa fie cu fetele din clasa lor ..ca na daca se cearta nu prea vrea sa o vada mereu la scoala si altele 3 de ce oare ar face asta ma rog? deci mda.du-te la el si spune-i in fata sau pune o fata sa intrebe

| Antoonel a răspuns:

Nu ai ce pierde! Macar incerci si iti iei o piatra de pe inima. Nu arata ca iti pasa de comentariile celorlante fete, fii optimista si indrazneata.Mult succes.

| CrinaCorban a răspuns:

Pai eu as zice sa faci asa:mai intai il intrebidaca lui ii place de tine daca zice da atunci totul e Ok daca intreaba de ce ii zic ca tie iti place de el si daca zice nu nu nu si nu atuni inseamna ca nu si ca nu trebui sa ii zici pentru ca o sa te faca d ras.Mai contaza si daca el este de treaba sau e din ala care zice tuturor totul si vrea doar sa-si bata joc de tine daca e de treaba atunci roaga-l (doar in cazul in care nu te place) sa nu zica nimanui si el nu va spune iti garantez! dar daca stii ca el e un fel de golan atunci zii pa! pa!

| mihaicorolevschi a răspuns:

Asculta si eu am avut asa o problema eu iubesc o fata din clasa mea si...Eu am inceput sa o intreb de cine ii place si a inceput sa se rusineze.
Apoi eu m-am dus la alte fete si incepeam sa le intreb daca ea ma iubeste si au raspuns da.
Dupa asta am inceput sa ma joc cu ea(sa glumesc, sa ma rad cu ea)si acum suntem o pereche.
Stii cat de greau este dar straduite.
PS.: Daca fetele acelea isi vor bate joc de tine spune-le sa profesoara, sau spune-le