| nuam a întrebat:

Deci:

Imi place de o fata de vreo 10 zile mai exact din seara de revelion cand ma apucat nebunia asta.Inainte ca si acum se purta si vorbea frumos cu mine si fata in fata si pe mess si la telefon, dar intr-o seara la discoteca (nu conteaza) m-am cam ametit si am zis eu ce am zis, iar ea mi-a spus ca sunt prea direct... Dupa seara asta am continuat sa vorbim, dar pe mess si se comporta aproape la fel.Nefiind impreuna mai "filtra" cu alti baieti cunoscuti, bine asa mai prieteneste.Fiind la discoteca mai dansa cu altii sau mai iesea la o tigara, dar pe mine nu ma chema (oricum nu fumez), desii la inceput nu a vrut nici sa mearga la prietenele ei fiindca era cu mine sau sa danseze cu altii (la inceput adica cand am ajuns la discoteca aia). Astazi am vorbit cu ea pe mess (este din alta localitate)si la sfarsitul conversatiei mi-a spus "ceau si succes la gagici". Ce vrea sa zica prin "succes la gagici"? Ca pot sa-mi iau gandu de la ea?straight face Unei prietene dea ei i-a placut de mine (si poate ca ii mai place.), sa fie asta o cauza? Sa fie si prietenii o cauza? Ba imi da o data impresia ca ma place ba o data ca nu indirect...este doar in mintea mea sau ce? Am fost chiar in seara de revelion in casa la ea si tot vorbind i-am spus ca nu am crezut ca o sa ajung in casa la ea fiindca azi-vara nici nu o cunosteam si ea imi raspunde "poate o sa mai vi la mine". Totusi daca nu ii placeam nu se comporta asa cu mine.
Varsta: 17 ani

Sper ca se intelege ce am scris.

Răspuns Câştigător
| sofia_8041 a răspuns:

Eu cred ca tipa s-a cam jucat cu tine si a vrut sa te cucereasca, iar dupa ce a vazut ca te-a cucerit s-a distantat de tine si s-a plictisit.
Asta ar fi o varianta. O alta varianta ar fi ca ea asteapta ca tu sa faci primul pas. Daca ti-a spus ca esti prea direct inseamna ca ea nu vrea sa-i spui direct ce simti in fata. Poate vrea sa o cuceresti sa lupti pentru ea, nu vrea sa se lase atat de usor.Incerca uneori sa-i faci complimente alta data sa incerci sa-i arati putina indiferenta caci altfel se va simti confuza si nu va crede ca te are la degetul mic precum crede te are acum. Arata-i ca o placi dar nu ca esti disperat dupa ea.
Poti o data cand vorbiti pe mess sa o inviti undeva si daca accepta tot ce e posibil ca te place daca nu accepta inseamna ca nu te place si doar s-a jucat cu tine.
Eu sincer daca as placea un baiat nu i-as spune succes la gagici in nici un caz pentru ca prin asta i-as arata ca nu-l plac si ca mi indiferent daca ii place de mine sau umbla dupa altele. Dar ce stie ea nu poti afla decat prin gesturile ei si ceea ce iti va spune in continuare.Mai fa o incercare dar nu-i spune direct ca o placi ci arata-i intr-un fel. Daca nu-ti raspunde las-o in pace caci inseamna ca nu te place si mai ales daca ai zis ca flireteaza si cu alti baieti insemna ca s- a cam jucat cu tine sincer. Dar noh intotdeuna este si varianta cealalta cum ca s-a lasat mai greu cucerita si asteapta sa faci tu ceva, dar nu sa te dai la ea direct ci sa o cuceresti incetul cu incetul.
Mult succes!

5 răspunsuri:
| MikiLovee a răspuns:

Deci draga "nuam" laughing situatia sta in felul urmator fetei ii place de tine dar unor fete nu le place cand unii baieti beau si se imbata si vorbesc prostii cu chestia asta ei scad in fata lor intelegi? plus ca la tipa aia ce ii prietena cu ea ii place de tine complica lucrurile aia poate sa inventeze orice catre ea de ciuda sau din invidie stricandu`ti tie planurile. asa ca ai grija! oricum incearca sa fi dragut cu ea si simpatic sunt sigura ca o sa remarce asta si o sa lamuriti situatia, inca ceva incearca sa o intrebi ce s-a intamplat dar asa subtil nu insistent si nu fi prea disperat ca isi i-a lumea in cap! bafta!

| Dianitta a răspuns:

,, Succes la gagici" Poate ea a zis asta in forma de gluma, daca chiar iti place de ea, spune-i face tot face, ori pe mess, daca tot nu iti da importanta inseamna ca nu te place straight face. Asta`i viata :d, Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai spune-i ceea ce simty pentru ea si poate o sa isi dea seama ca o placi unele fete chiar daca plac nu spun pentru ca nu sunt sigure daca si aceea persoana o place deci ei mai degraba ii este frica sa nu iti baty joc de ea asa ca ai grija ce ii spui si cine stie poate te place sau iubeste si ea mult succes iti zic astra din proprie experienta goodlook

| nuam explică:

Poate a zis in gluma cum ziceti ''succes la gagici'' ca au mai fost faze in care mi-a spus doar ca a glumit.si eu mai glumesc cu ea.Cand eram putin ametit si a fost cu un baiat la tigara am intrebat-o ca de ce a stat atat si mi-a zis ca nu a facut altceva decat ca a povestit.in fine ca am baut putin mai mult atunci nu cred ca s-a suparat ea. mi-a si zis ca nu s-a suparat.Totusi imi da impresia ca ma place din unele gesturi, dar nici eu nu stiu ce sa mai cred.Nu pare genul de fata care sa se ''joace'' cu baietii. o cunosc dinainte sa imi placa de ea.

| boboolina a răspuns:

Pai poate fi acea prietena de vina asa cum ai zis si tu poate ca te place dar nu vrea sa stea cu tine deoarece nu vrea sa o raneasca pe prietena ei.Sau poate a intervenit un alt baiat in viata ei...nu stiu parerea mea ar fi mai bine sa ii spui ce simti pana nu e prea tarziu, pana nu o sa faca alt baiat primul pas. Dar nu fi prea direct, incearca sa afli de la prieteni ce parere are ea despre tine si usor usor incearca sa vorbiti despre voi.big grin
Sper ca am fost de folos.Succes