| labrador23 a întrebat:

Deci. Imi place de un baiat din clasa a 3-a dar, fiinda am fost mereu atat de diferiti, am considerat ca nu v-a vrea niciodata sa fie cu mine. Dar, acum, in clasa a 8-a s-a cuplat cu o fata care e cam ca mine, nebunatica si amuzanta. Dupa ce s-au despartit, eusi cu fata aia am devenit cele mai bune prietene si baiatul ala a aflat ca il plac. Dar el e mai timid si, desi a zis ca ma place, nu vrea sa distruga prietenia dintre noi, plus ca am impresia ca inca o place asa ca nu vreau sa ma bag sau sa ma cert cu ea pentru el. Ce ar trebui sa fac ca sa il cuceresc, dar in acelasi timp sa nu o ranesc pe fosta lui (care inca il place)?

Răspuns Câştigător
| Hakuouki a răspuns:

Daca inca il place nu poti evita sa o ranesti decat reprimandu-ti sentimentele fata de baiat, cu care sincer ar trebui sa discuti, fa tu primul pas daca el nu are curajul si vezi ce iese. Dar totusi, spui ca inainte te gandeai ca nu va fi cu una ca tine, a fost pana la urma cu una ca tine si s-a terminat repede, ce-ti spune asta?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pur si simplu...il iubesti, nu e vina ta. Spune-i si lui asta, discutati si dupa... vorbeste si cu prietena ta..va intelege daca sunteti prietene! big grin

| Blamely a răspuns:

Relaţia dintre ei doi s-a terminat, lasă grija faţă de prietena ta la o parte şi joacă-ţi tu cărţile acum.
Intră în vorbă cu acel coleg şi încearcă să-l cucereşti, dacă chiar îl placi dintr-a 3-a.

| mikishow a răspuns:

In locul tau as vorbi cu fosta lui prietena sa vezi ce zice, daca tot iti e prietenawinking Bafta!