| RAY a întrebat:

Deci întreținutul unei familii nu e job hmm? Pai atunci merg ambii la lucru și plătesc femeie de servici, bucătar, bona etc. Asta dacă își permit.
E cel mai neapreciat job sa stai acasă ca și femeie, pentru ca lucrezi cam tot timpul sa le fie bine tuturor și prea puțini sunt barbatii care realizează asta.

vs

Ne laudam ca noi gătim, avem grija de copil, spalam și incercam sa ne justificam cu asta când nu avem job. Pai, daca barbatul nu ar aduce bani, cu ce am gati, spala, avea grija?
Eu zic ca e important și imperativ sa avem job ca femei. cele menționate trebuie sa le facem daca vrem familie. Nu e scuza asta sa nu lucram ca gatim și spalam, etc.

sursa http://relink.ro/d4Uhf

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Eu totuși cred ca treburile astea se împart. Gătit, curățenie, sau alte lucruri se fac în doi, e o epoca în care femeia muncește și aduce bani acasă. Important e sa te înțelegi, dacă îți permiți mai mănânci în oraș mai faci și acasă. Când ai un copil, e bine ca femeie sa fi avut job, sa beneficieze de indemnizație, si doi ani cât stai sa crești copilul ai un venit sigur, apoi e important sa se împartă treburile sa fie ajutata. Ambii trebuie sa muncească, ambii sa facă treaba acasă, ambii sa crească copilul.

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Frate a intretine o familie nu este job pentru ca munca pe care o prestezi tu e gratis si nu e platita. daca nu produci nimic in casa atunci pune mana, spala vase, spala pe jos, fa mancare

| RAY explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Si daca face astea sotia spala vase, spala pe jos, fa mancare, este ok fara job?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru RAY):

Nu e ok fara job inseamna ca nu aduce bani si e intretinuta

| Hammurabi a răspuns:

Din punctul meu de vedere, ideal e să ai o afacere (împreună cu soția) care să îți asigure un venit suficient astfel încât să nu fie nevoie să faceți nici unul munci de-astea casnice (spălat pe jos, mâncare, spălat vase, etc.).