| Alëxąndŕą a întrebat:

Ce e mai important femeia sau barbatul eu cred ca femeia femeia are 3 servici primul ala care si il are are grija de copil e casnica are si ala care se duce sa faca bani barbatul hmm? se pricepe cel mai bine sa o insele are doar un servicu si daca e nevoie sa schimbe scotece ewwwwww ei bine asta e adevarul. Desi putini dintre ei sunt cea ce este si femeia de si daca nu ar mai exista femeie nu ar mai fi copii si ce dumnezeu avea creier cum sa se inmulteasca daca erau doar femei pe pamant

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Femeia si barbatul sunt la fel de importanti.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Frate toata viata am fugit unde am vazut cu ochii de feministeI don't want to see
Daca tot ai abordat tema cu inselatul cam de ce crezi ca isi inseala un barbat nevasta? Pentru ca ea nu ii mai acorda timp, nu se mai simte atras de ea pentru ca nu se mai aranjeaza, invoca prea multe "migrene" de la un timp.Si atunci cum sa te astepti ca barbatul sa iti fie fidel? Bineinteles ca mai e cazul in care tipul inseala si va muri inseland.Cazurile astea sunt mai dese decat se crede
Si de unde perceptia ca mama trebuie sa educe copilul? Absurd.Fiecare parinte are responsabilitatea de a-si educa urmasul
Ce nu pricep femeile inselate? Ca daca te-ai maritat si te-ai culcat pe ideea dragostei vesnice nu inseamna ca ea nu se va ofili intr-o zi daca nu e corect intretinuta

| luiza a răspuns:

Daca formeaza o familie amandoi sunt la fel de importanti. Adica ambi au servici, oricare poate sa gateasca cat timp celalalt vede de copil. Vorbesc despre cei care intr-adevar sunt impreuna la bine si la greu, si care din respect unul pentru celalalt isi impart treburile acasa astfel incat sa nu trebaluiasca decat unul. Despre barbatii care asteapta ca totul sa le vina de-a gata nici nu vreau sa vorbesc si nici nu sfatuiesc pe cineva sa stea cu un astfel de om, femeile nu sunt servitoare.

| micurutza2005 a răspuns:

Ar trebui sa fie importanti anandoi sa se completeze si sa se ajute unul pe altul saisi imparta sarcinile egal sa se iubeasca si respecte astfel nu va mai exista diferente ci doar armonie in cuplu, asa ar fi frumos, dar educatia si caracterul fiecaruia lasa mult de dorit adica e slaba "neslefuita"si asta strica tot in viatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Decat sa formulezi intrebari penibile, pe care oricum nu prea le intelege nimeni, mai bine ai invata putina gramatica.
Si apropo, o singura persoana nu inseamna un cumplu.