| alinelu98 a întrebat:

Deci, Iubesc o fata e mai mica ca mine cu 2 ani, si nu stiu cum sa ii spun treaba asta, imi place sa fiu discret, si ea e mai timida, eu sunt genul mai "rebel " cum s-ar zice, ea e mai calma, cu scoala... mie imi place mai mult sa ma bat, invat bine, dar nu imi prea place scoala etc... Niste sfaturi plss

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O fi mai mică decât tine cu doi ani, dat tu... câți ani ai?
Bătaia nu îți va duce respect!
Deci, dacă o iubești mai așteaptă, vine și clipa/secunda/minutul în care să-i spui ce sentimente (sincere!?) ai față de ea.
Trebuie să te mai liniștești dacă ea este o fire calmă.
Succes!
Pa, pa.

| pursisimpluAlex a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Se bate nu imbata laughing si eu cred ca vrei sa stii tu ce nebunule miclaughing si nu sti cum ai vazut-o mai mica mai timida :d parerea mea

| Legiuitoarea a răspuns (pentru pursisimpluAlex):

Bună.
Da, ai dreptate.
O să fac corecția necesară.
Vina îmi aparține.
Pa, pa.

| pursisimpluAlex a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Of stai lin nu am ras ca ai gresit tu ci de ce a spus el ca ii place sa se bata oh go on batausule sa n-o sperii pe fata tonguerolling on the floor)

| alinelu98 explică (pentru pursisimpluAlex):

Nu o speri, ii iau apararea tongue, am eu grija pe cine sa sperii laughing))

| catthshshshs a răspuns:

Lasa fata in pace ca nu cred ca va potriviti. Iti pierzi timpul daca tu crezi ca o fata timida va accepta mult timp un baiat mai rebel.

| YoKo399 a răspuns:

Pai...imprieteneste-te cu prietenele ei, ca sa ajungi la ea.Cunoaste-o din ce in ce mai bine.Salut-o,spunei ca iti place cum s-a imbracat sau cum ii sta parul.I-ai apararea! Fa-o sa te observe.Petrece mai mult timp cu ea, iar cand crezi ca e momentul potrivit, spune-i cat de mult ti la ea.
P.S: afla mai intai daca e intr-o relatie cu cinevahappy
Sper ca ti-am fost de ajutorhappy

| alinelu98 explică (pentru YoKo399):

O cunosc de aproximativ 3 ani, si nu este in nici o relatie, vorbesc deschis cu ea...