| yappi a întrebat:

Deci sunt cu prietenul meu de aproape 2 luni si totul mergea bine pana acum. M'a sunat acum doua seri si imi spunea ca sunt prima fata cu care a putut sa stea atat de mult (si sunt destul de multe foste prietene credeti'ma) si inca mai vrea sa ramanem impreuna cat mai mult. A fost acasa la mine parintii stiu si nu se impotrivesc dar de la o vreme il vad diferit.Adica tin mult la el si cand ma priveste imi dau seama ca sentimentul e reciproc dar el a devenit diferit.Incepe sa injure sa vorbeasca urat cu alti colegi dintr'o simpla neintelegere, avea un prieten bun cu care vorbea cam toate dar respectivul a inceput sa se comporte ff urat cu mine din gelozie presupun iar acum prietenul meu nici nu mai prea vorbeste cu respectivul.Astazi a intrat o fata in clasa care este considerata cam o fufa si a cerut nu stiu ce iar el(prietenul meu) a spus "iti dau daca imi areti o buca"straight face S'a uitat la mine si eu m-am incruntat iar apoi a pus privirea in pamant si nu a mai facut nici un comentariu. Eu sunt putin confuza adica el a inceput sa aiba tot mai mare incredere in el dar nu in sensul bun.Are tupeu si si in fata profesorilor si daca mai continua asa o sa aiba probleme si eu nu vreau asta.Credeti ca ar putea fi din vina mea acest comportament? Eu sunt genul de fata care invata si e cuminte el e putin mai smecherash dar parca acum devine mai rau. Ce ar trebui sa fac pentru ca tin mult la el?

Răspuns Câştigător
| MadalinaRosa a răspuns:

Woow! asta nu e de bine, creca sa jm3k3rithee hee din cauza celor din jur, poate ca e considerat moale sau cine stie ce, si vrea sa arate ce poate straight face, nu sunt sigura, asa face si un coleg de`al meu, il cunosc ffff. bine, da de la un timp [cam din septembrie ] are niste fiteee laughing de zici ce`i aia, totusi cand rade e acelasi, numai ca injura mult, se exprima urat, pnm. are probleme grave, SFAT : vorbeste cu el straight face, comunicarea e cea mai bunawinking! explica-i ca ce face e rauwinking! si ca te superi, ca din cate vad eu zici ca tine la tine!winking incearca si zi-mi cum a mers :*! [ daca n-ai facut asta pana acum ] :*

5 răspunsuri:
| anca174 a răspuns:

Sa ii spui si lui ce ne-ai spus nou, ca ai observat schimbarea lui de comportament si ca nu iti place, ca nu e bine si tot ce gandesti happy

| Mike959 a răspuns:

In niciun caz nu ai nici cea mai mica vina,ar trebui sa vb cu el, sa-i explici ca ceea ce face nu este bine si greseste drumul si in cazul in care cel putin tine la tine si vrea sa fiti impreuna cu adevarat va tine cont si va realiza ca-i vrei doar binele! Daca nu, sincer nu este de tine.Bafta

| AndaAndore a răspuns:

Nu cred ca e vina ta. Incearca sa stai de vorba cu el,poate are o problema care il apasa. Iar faza cu tipa [ fufa ],automat daca e fufa i`a zis asta,dar stai linistita,n`a zis`o pe serioase,a zis`o mai mult in gluma. Oricum,comunicarea e cea mai importanta in relatie. Stai de vorba cu el si afla ce`l apasa, de ce se comporta asa, daca zici ca pana acum era altfel.
Succes! :*

| toygirl a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu vele... poate ca si din dragste nusi mai daseama cevb, ...sau e confuz uitaca te are pe tine sisi permite sa spuna astfel unei fete, incearcasa vb cu el si sa-i spui ce simti.ce nu-ti place, ca el saschimbat si el isi va face o konkluzie)))

| ImSara a răspuns:

Ei nu sunt prea buna la din astea da cred ca stiu ce trebuie sa faci DESPARTITIVA sau vb cu el si vezi ce zice, ca daca tot sunteti un cuplu trebuie sa vb si despre chestile astea!