| anonim_4396 a întrebat:

Deci m-am desp de prietenul meu dupa 4 luni de relatie a fost chiar mai serios decat ne asteptam amandoi.De vreo 3 saptamana suntem desp dintr'o prostie zic eu si nu incetam sa ne certam sa ne jignim zilnic dar daca are careva treaba cu mine atunci are si cu el si invers. Avem un comportament asa ciudat si copilaresc dar sincer oricat am incercat sa il controlez acest comportament nu am putut.Astazi pot spune ca a fost picatura care a umplut paharul ieseam din scoala sa merg la magazi si vine sa imi ridice fusta.Nu a apucat sa o ridice tare dar m-am inervat e un comportament lipsit de orice respect din partea lui si nu avea sa treaca asa. A trecut pauza si a venit in clasa ca de obicei sa se puna pe langa mine sa imi treaca si tot comenta cand a vazut ca nu are cu cine ca nu il bag in seama.Eram asa nervoasa si m-am ridicat din banca si m-am apropiat de el nervoasa spunandu'i ca ma scoate din minti ca il urasc si sa ma lase odata in pace si am inceput sa il plesnesc cu lacrimile care curgeau tot mai tare pe obraz. El se uita speriat la mine si imi zicea sa ma calmez toti stateau cu mine sa ma linistesc si il considerau un nesimtit chiar si asa zisi lui prieteni.Cand mergeam acasa m'a sunat sa isi ceara scuze pentru ridicatul rochiei si pentru fiecare data cand m'a inevat si a mai spus ca daca nu ii eram asa de draga nici macar nu m'ar mai fi salutat de cerut scuze nici nu se punea vorba aici stia ca atinge puntul sensibil de fiecare data cand ne certam imi spunea ca ma iubeste si supararea disparea si ma urasc pentru asta. A mai spus si ca de acum promite ca ma va lasa in pace si apoi a spus "adica nu o sa te mai inervez nu altceva" ce doamne a vrut sa spuna prin asta nu imi pot da seama dar stiu ca habar nu am ce e cu mine de ce ne comportam asa sunt multi care s'au mai despartit dar nu se comporta cum o facem noi vreau sa stiu ce e cu mine si ce as putea face. Spunea astazi ca i'a cerut numarul de telefon al unei fete care seamana bine cu mine.De ce ar vrea sa aiba o prietena care sa semene cu mine si ce mai vrea de la mine? Toate imi sunt neclare poate ma puteti ajuta sa inteleg sa ma sfatuiti. Funda:*

Răspuns Câştigător
| DragosMentol a răspuns:

Pt ca inca tine la tine (chiar mult) de aia se comporta asa, ma rog nu prea pricep chestia cu fusta dar restul e clar
Acum ramane alegerea ta daca vr sau nu sa va impacati
Daca nu vr sa va impacati du-te la el si spune-i ca vr sa vorbiti explica-i de ce nu mai vrei sa fii cu el si o sa vezi ca o sa inteleaga si o sa te lase in pacewinking

1 răspuns:
| deutSa a răspuns:

Poate inca te iubeste, nu avem de unde sa stim. N`ai spus motivul despartirii, dar din ce ai spus, inca tine la tine si vrea o prietena care seama cu tine, doar ca sa-i aduca aminte de momentele voastre!

Gestul cu fusta mi se pare ceva infantil, oricine s`ar putea enerva logic, dar nu in halu in care sa-i spui unei persoane ca o urasti...Ma rog, eu cred ca inca tine la tine!