| anonim_4396 a întrebat:

Ok deci m-am impacat cu prietenul meu a 5a oara. Am vrut sa ramanem prieteni si totul a fost ok ne vedeam la scoala ne mai dadeam unul la altul dar cand a venit weekendul si a aflat ca eu iesisem cu mai multi preintre care si un pr de al lui la care ii place de mine m'a sunat sa vada ce fac si sa imi spuna ca ii e dor de mine si m'a intrebat daca nu as vrea sa ne impacam.Il iubesc adica am mai fost vreo doua saptamani imp anul trecut si pe la craciun ne'am impacat am fost cu el 3 luni cu bune si cu rele dar fara sa vreau am inceput sa il iubesc mult.Am acceptat si imi spunea cat de mult ma iubeste am mers impreuna intr'o excursie prin padure si tot unu langa altul am fost daca eu am vrut sa plec acasa el a fost langa mine si ne sarutam si se uita la mine cu atat de mult drag poate chiar mai mult decat inainte sa ne certam.Totul a fost ok saptamana asta doar ca ieri el era la ore si eu am iesit cu o prietena de-a mea la suc si cand a iesit de la ore s-a intamplat sa treaca chiar prin fata restaurantului la care eram si s-a suparat ca nu l'am chematstraight face. I'am spus ca nu aveam de pe ce sa il sun ca am ramas fara minute si am pornit de acasa inainte sa iasa el de la ore. M'a sunat seara ca o sa ploua in weekend si nu mai putem merge in verde si mi-a mai spus ca am fost naspa ca nu l'am chemat pentru ca ar fi vrut sa vina si elstraight face. Apoi a inceput o emisiune si a spus ca ma suna la publicitate si nu a mai sunat.Stiu ca am gresit si o sa imi cer scuze doar ca eu as vrea sa imi dau seama daca el chiar tine la mine. A facut cateva apropouri ca ar vrea sa ne facem de cap putin si dupa ce m-am suparat ca a spus chestiile astea de fata cu mai multi si'a cerut scuze si a inceput sa se schimbe si schimbarile sunt vizibile si comporta chiar ff frumos cu mine de atunci.Incearca sa se schimbe si si eu fac tot posibilul sa nu mai fiu asa suparacioasa sa ma inervez din orice magarie.Chesti este ca eu am hotarat ca vreau ca el sa fie primul si chiar vreau sa fac asta doar ca intreb si eu asa ca fapt divers cum vi se pare hotararea mea? Adica el e tipul de baiat mai smecherash si imi spune ca vrea sa fiu eu prima si ca ma iubeste.Pana acum nu m'a mintit deloc orice magarie a facut a venit si mi-a spus doar ca stiti eu am cam tot ce trebuie sa aiba o fata referindu'ma la fizic (si moral) si nu as vrea sa o dau in bara cu decizia asta a mea:d.Astept pareri:*

Răspuns Câştigător
| tpuu a răspuns:

Nu fi primawinking.MAi ales pentru el. Cine stie dupa decizia asta ce va face el happy. Lasa-te mai usor cu "vrei sa fi prima ". Problemele de acest gen apar mai des la fete deoarece fetele pun suflet in orice relatie, iar baietii se folosesc in general de fete. Daca tu zici ca el este mai smecherasi. las-o balta scumpa kiss. Nu mai are rost fiti doar prieteni!
Si app. ce are daca ai iesit cu o fata la un suc?raised eyebrows. Si hai sa pui punct de i.winking. Daca il sunai in ora de ex. si el poate iti scotea ochii zicandu-ti "de ce m-ai sunat ca eram in ora " sau bla bla. mai sti.FFF. bine ca ai iesit la un suc.winking nu esti legata sa mergi numai cu el si mai ales daca el era la ore.
Lasa nu fi asa de "lasa" scuze de expresie. nu te da pentru el. baietii vor multe si dupaceea lasa fetele oh go on.Si app again daca mai ast 6 luni 1 an straight face Frate. tu crezi ca el poate sa astepte nu scumpa in nici un caz. vrea sa vada ce fel de fata esti. nu trebuie lasa asa de moale mai ales sa te conduca el. iti vei strica prestigiul. parerea mea este sa o lasi mai moale cu el. ca atat cat e el de smecher poate intr-o zi buna cu soare sau cu ploaie poate sa te obolige sa faci orice prostie si dupaceea sa sp ca el nu e de vina cu nimic.winking assa ca ai grija. ceea ce faci. nu e de joaca cu asa ceva.winking

Succes in continuare si ai grija la ceea ce faci si la ce decizie ai luat.

1 răspuns:
| krissomatik a răspuns:

Nu o face cu el.pentru ca toti smecherasii care vin cu dume de genu "vreau sa fi prima" au facut-o de mult deja.nu te lasa fraierita de un handicapat... daca chiar vrei sa faci ceva cu el mai asteapta ca relatia voastra sa aiba cel putin 6 luni sau chiar un an.sa poti fi sigura ca tine la tinehappy