| maissner a întrebat:

Deci mai intai ca sa pot pune intrebarea trebuie sa va povestesc ce s-a intamplat.Eu ma intelegeam super bine cu un tip, eram bf, dar mie incet incet a inceput sa imi placa de el. Joi i-am spus ca oscilez si ca am momente in care in imi place de el. El parea ca nu ii pasa si spunea ca nu merita sa investesc in el ca el e un cretin, ca eu merit ceva mai bun decat el. Si m-a facut sa plang si i-am spus ca il urasc, dar ca nu il urasc in adevaratul sens al cuvantului ci ca doar e acel sentiment pe care il ai atunci cand cineva drag te raneste. El a hotarat sa nu mai vorbeasca deloc cu mine si sa ma evite(mi-a spus tot ce are de gand pentru ca totusi suntem buni prieteni)pentru ca nu vrea sa ma mai raneasca in nici un fel. Acum intrebarea/intrebarile : Oare ii pasa catusi de putin de relatia dintre noi? Ii pasa de mine si de sentimentele mele? Stiu ca nu vrea sa ma raneasca dar merita sa se strice o frumoasa prietenie din cauza unei rani(in sens figurat...rana la inima)? Chiar tin la el si as vrea sa mai vorbim... ce as putea sa il fac sa il conving ca merita sa vorbim in continuare chiar daca probabil vor fi momente in care ne vom ranii reciproc?

Răspuns Câştigător
| JaneEyer a răspuns:

El sigur tine la tine, insa probabil ii este teama ca, daca veti fi impreuna, te va rani si mai tare.Sigur ii pasa de tine...Insa nu cred ca merita sa stricati o prietenie frumoasa. Cere-ti scuze si itreaba-l daca vrea sa fiti din nou prieteni si vezi la ce se mai ajunge... Sper ca te-am ajutat.Multa baftahappy:*

3 răspunsuri:
| BMihai a răspuns:

Tine la tine dar poate nu mai mult decat la o simpla amica.

| Sabìŋaaa a răspuns:

Buna>big grin. Dar acorda`i putin timp.sa se gandeasca si sa nu se mai considere un cretinlaughing. Daca tu il placi asa cum e ii bunhappy. Si daca totusi nu te vede ca mai mult decat o amica puteti fi in continuare prieteni. Mai bine decat sa nu va vb deloc. Cred euhee hee Bafta>big grin

| Andr3y_7637 a răspuns:

Parerea mea e ca tine la tine.Si cred ca te face sa-l urasti ca sa incepi sa-l iubesti si mai mult. E o chestie inversa la baieti. Te jignesti singur spui ca nu esti bun pentru ea si boom fata te place si mai mult...Ai sa veziwinking:*