| QuizMaster a întrebat:

Deci mereu clasa noastra de la Sc2 MNg a purtat uniforme. Din cls I pana in VI inclusiv ea, am fost obligati sa purtam,, uniforme" blugi lungi cu haina alba la baieti, si la fete acelasi lucuru doar ca trebuie sa poarte mereu parul prins.Acum vine cls VII si cred ca diriga ne va obliga din no usa purtam aceasta groznica niforma.Clasa noastra e cea mai desteapta din scoala si diriga zice ca asa ne diferentiem de ceilalti si are,, un aspect mai frumos clasa".

Noua nu ne place pentru ca nicio clasa numai are la fel, in afara de cls intai.ni s epare o uniforma comunista si vrem sa ne diferentiem unii de altii, unii vor culori deschise, altii negru, altii vor s apoarte blui,, rupti" etc.,+ca toate celelalte clase ale scolii rad de noi ca purtam toti acceasi haine.

voi ce parere aveti? cea maidetaliata parere primeste funda.

3 răspunsuri:
| Acadeeeaa a răspuns:

E simpluhappy. Muta-te la alta scoala si gata:p.

| zuzu a răspuns:

Schimba scoala sau clasa

| QuizMaster explică:

Vreau sa stiu parerea altora.atata tot.doar sa vad ce gandesc altii despre asta.