| Mihaela_1499 a întrebat:

Deci mie imi place de un baiat de ceva ani, noi am avut o relatie frate-sora, si era si normal ca dupa ceva timp sa ma atasez de el, dar am ajuns sa ma indragostesc foarte tare de el.
Si nu de curand totu a inceput in joaca si nu stiu ce sa cred.
Noi ne zicem ca ne iubim de ceva timp, ca intre prieteni, pur si sincer.
Dar eu nu am mai suportat intr'o zi si am avut o discutie ceva de genu :
Eu : imi este frica sa nu te pierd
El : nu o sa ma pierzi sys :*:*:*
Eu : te iubesc!
El : si eu te iubesc
Eu : te iubesc mai mult decat un frate sad
El : vorbesti serios / nu glumesti? [ nu mai stiu exact ce a zis dar asta era ideea ]
Eu: las'o asa te rog [ izbucnisem in plans nu mai puteam atunci ]
El : bine
Si o ora, doua, o zi se schimbase era mai rece nu imi mai zicea ca ma iubeste, se racise atunci, dar dupa a revenit la starea normala.
Dupa ceva luni, ce v'am povestit era undeva prin decembrie-ianuarie, nu mai stiu exact.

Acum o luna asa, i'am zis ca tot imi vine sa ii zic ube, si chiar asa era laughing, ajunsesem sa strig dupa mama " ube " laughing. Obisnuinta ce mai.
El a zis ca pot sa ii zic asa.
Noi nu am mai vorbit cu ube dar saptamana trecuta mi-a zis iubita, si ieri la fel si azi la fel.
Si aici si intrebarea, mie imi da de inteles ca am fi impreuna, mai ales ca se intereseaza din ce in ce mai mult ce fac, ce planuri am.
Si mai a facut o faza azi.
Deci imi zice ca duminica de dimineata o sa aiba treaba, eu ii zic bine, dar faptul ca imi spuse ce treaba are m-a facut sa cred ca era un plan, vreia sa vada ceva, sa afle ceva.
Si imi zice frumos ca se intalneste cu prietena, eu nu eram atenta si a dat buzz, l'am intrebat de ce a dat buzz si citind mai sus am vazut " o sa ma intalnesc cu prietena ", eram pe punctul de a plange dar el a zis ca vreia sa vada cum reactionez, ca de fapt nu are nici'o prietena.

Eu vreau sa imi ziceti parerea voastra big grin.
Noi suntem impreuna ca eu nu prea inteleg, mi-a dat de inteles ca este indragostit de mine, sau asa interpretez eu faptul ca e fericit cand vorbeste cu mine si eu sunt foarte fericita cand vorbesc cu el?
Si mai am o intrebare big grin, de ce a facut faza cu prietena, ca vai doamne se vede cu iubita, din curiozitate poate dar cred ca a fost mai mult decat curiozitate dar nu imi dau seama straight face, de ce vreia sa vada cum reactionez?

Eu am 15 el 18 ani.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu ai inteles ca te-ai indragostit de el, numai ca lui i-a luat ceva timp pana sa inteleaga asta.Motiv pentru care au intervenit raceli de o zi, doua, dar nu se opune ideii sa fiti impreuna.Insa,el se teme inca, ar vrea sa fie sigur de sentimentele tale, motiv pentru care ti-a facut faza cu prietena.Sunteti amandoi foarte norocosi ca va aveti unul pe altul,oricat de copii ati fi, exista sentimente intre voi, e doar la inceput dar urmarea poate fi foarte frumoasa.Ramane doar sa aveti curajul sa deschideti subiectul si sa vedeti daca puteti fi impreuna. Oricum, dintr-o prietenie frumoasa se poate naste o dragoste sincera.Nu ai nici un motiv sa te grabesti, ramai la stadiul de cea mai buna prietena care e fericita sa-i vorbeasca, vei avea mereu ocazia sa ii spui totul si sa stii totul.Mult noroc!

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pai sunteti niste copii mici si nu stiti ce vreti daca erati majori asa v-ati declara la timp stai linistita si tine-l ca pe un frate pana faceti 18 ani si apoi ramaneti un cuplu.

| Crisu a răspuns:

Nu cred ca sunteti impreuna, din moment ce el ti-a spus ca se intalneste cu "prietena" si nu era vorba despre tine. Probabil vroia sa stie daca inca il placi sau cum reactionezi, daca esti geloasa. Nu mai plange din orice prostie pentru ca nu rezolvi nimic, nu te mai agita. Cred ca ar fi mai bine sa vorbesti cu el si sa-l intrebi ce simte de fapt pentru tine. Nu ai nimic de pierdut daca faci asta, dar sa nu fi foarte stricta, pentru ca poate il sperii. Ideea e ca trebuie sa fi directa si sincera. ^_^

| Andreea357 a răspuns:

Dianita nu-ti face griji ashas baietii.dar cel mai bine ar fi sa vb cu el scurt si al obiect ac sa poti intelege ca dor noi n-avem de unde sa stim ca nu va cunostem nu stim ce faceti si la nceput sa comportat rece. pentru ca na punete in locu lui el te considera o sora si dintr-o data se trezeste ca il iubesti adica pentru el a venit direct trebuia sa te abtii si sai s[ui usor si normal sfatu meu e sa vb cu el.si sa lamuriti totul
noroc papa te pup

| redrouje a răspuns:

Mai singurea slutie e sa il intrebi daca sunteti impreuna sau nu... si sa discutati ce simtiti unul pentru celalalt. Faza cu iubita porobabil a vrut sa te faca geloasa si sa vada cum reactionezi adica dk sunteti doar amici sau mai mult de atat dk intelegi ce vreau sa spun happy.

| IonutBest a răspuns:

Baiatu te iubeste iar prin faza cu iubita incearca sa iti zica ca te place eu iti propun sa ii propui sa fii cu el

| Mihaela_1499 explică:

@Iceman, eu am 15 si el 18.

| Mihaela_1499 explică:

@red, inteleg ce vrei sa zici dar ce spui tu am gandit'o altfel eu acum doua ore, iti zic direct ce am scris :
"... nu imi pare o intrebare pusa pentru a starni gelozia, mi se pare intrebarea unei persoane nelamurite care nu stie unde se afla, pe ce teritoriu, sau asta e imaginatia mea. "
Deci asta ar fi o varianta dacaq am gandit'o la fel.

| Mihaela_1499 explică:

@IonutBest, crede'ma ca ma ia niste emotii cand vorbesc dar sa mai aduc vorba, dar ma face sa cred ca suntem impreuna.
Imi zice sa fiu cuminte si din astea si nu stiu, ma verifica intr'un fel.Si cu el chiar sunt eu, adica daca maintreba ce am facut azi eu ii zic exact ce am facut, secunda de secunda, cu altii nu fac asta, e din instinct, increderea e vinovatahee hee.

| Mihaela_1499 explică:

Deci l'am intrebat care a fost faza cu prietena si a fost asa :
¢øρ¢ħıł ¢υ ¢aρυ'и иøяıšøяı.: pentru ce sa vezi cum reactionez
El [love strucklove struck]: pentru curiozitatea mea
El [love strucklove struck]:
¢øρ¢ħıł ¢υ ¢aρυ'и иøяıšøяı.: si curiozitatea asta de la ce vine?
El [love strucklove struck]: de la faptul ca te iubesc

¢øρ¢ħıł ¢υ ¢aρυ'и иøяıšøяı.: dc esti supii?
El [love strucklove struck]: ca esti departe

Si inca ceva, m-a intrebat daca am iubit, ps el nu e din acelasi oras cu mine.

PS : dupa toata treaba asta iar e rece cu mine crying de ce?