| anonim_4396 a întrebat:

Deci...nu ma pot intelegestraight face
Cand sunt cu iubitul meu, ma simt foarte bine. Il plac mult, insa nu stiu daca il si iubesc.
Cand nu il vad vreo cateva zile, simt ca innebunesc fara el, imi este dor de el, imi doresc sa il am langa mine, sa il imbratisez, sa il sarut...si simt ca il iubesc.Ma gandesc mereu la el.
Iar cand ne intalnim, nu stiu, parca nu mai simt acelasi lucru pentru el.Adica "iubirea" nu mai este la fel de intensa ca il lipsa lui. Dar imi place sa stau cu el, sa ne sarutam...tin mult la el si nu vreau sa ne despartim, doar ca sunt confuza si nu stiu ce sa cred. Chiar il iubesc sau sunt oarecum "dependenta", sa zic asa?laughing) dau funda!

Răspuns Câştigător
| Analytical a răspuns:

Esti tanara. Iti place iubirea, iubesti dragostea adevarata, insa nu ai o minte matura care sa o si hraneasca. Asa eram si eu de varsta ta, simteam ca ii iubeam pe toti, iar cand ma intalneam face to face eram dezastru. Din cauza asta nu am putut avea o relatie in adolescenta. Cand nu eram cu el ii duceam dorul, ii simteam lipsa, imi era drag, ma gandeam non-stop la el, cand eram cu el ceva ma retinea, ma simteam stanjenita si nesigura. Parca nu-l mai vroiam. Apoi, imi parea rau, raneam taios fara sa gandesc, desi pot spune ca din toate experimentele mele am gandit cel mai mult, cu toate. Altfel nu m-as fi pastrat atat. Ma bucur sincer ca am avut parte de aceasta nesiguranta, de o iubire, care in "tinerete" (adolescenta) cuvantul "te iubesc" nu-mi intra in tipar, stiam ca-i atractie fizica si atat. Nici acum nu stiu ce inseamna, nu-i gasesc definitia, pentru ca nu are. Te iubesc-ul meu va fi pentru o singura persoana in viata mea, sotul meu. Asteptarea merita, am testat-o pe propria-mi piele. Nici in ziua de azi nu am prieten, am preferat sa astept, sa plec la facultate. Tocmai am terminat liceul si sunt si stresata cu BAC-ul, nu am timp de priviri. Insa, iubesc dragostea si tot ceea ce inseamna. Nu sunt retrasa, am parte de prieteni, multi baieti vor sa fie cu mine, pot spune ca am ranit multi, nu sunt urata, insa trebuie sa inveti sa si astepti. Nu ma intelege gresit, nu ti-am spus porteretul meu ca sa imi fie o lauda, sau sa-mi gasesc jumatatea pe acest site. Nici gand. Poate, din experienta mea, pot invata si altii. Trairile mele pot aduce un bine si m-as bucura ca tinerele din ziua de azi sa nu se mai grabeasca cu "dragostea adevarata", mai ales cu sexul. Mintea unora e prea iresponsabila sa aiba o inteligenta matura. Eu zic ca esti in regula, odata cu inaintarea in varsta vei descoperi iubirea matura. Astea sunt copilarii pe care le-am trait si eu si sunt minunate. Sa te faci iubit este cel mai minunat lucru si sa-l privesti pe cel de langa tine cu drag, cu o privire calda. Este minunat cand sufletul nostru lumineaza si radiaza de fericire. Iti doresc o copilarie fericita si sa te bucuri din plin de ea, ca inima unui copil bucuros.

| Demonull a răspuns (pentru Analytical):

Ai dreptate, astazi multi se grabesc si cred ca acea iubire adevarata o gasesc la 14 15 ani, de asta multe fete, ajung sa se planga pe TPU cu intrebari gen "Am 14 sau 15 ani am facut „dragoste"cu prietenul meu pot ramane gravida? " asta este un exemplu banal multe fete ajung sa ramana gravide din pura prostie sau ca sunt „vrajite" de un amor nebunesc si de moment.Am ajuns sa ne miram daca o fata are 17, 18 ani si este virgina, pentru altii chiar este o anomalie acest lucru, cat respect am pentru fetele ca bunica, mama ca bunicile si mamele voastre, care nu s-au culcat cu primul iesit in cale si care au asteptat sa iubeasca si sa fie iubite pentru a face acest lucru.Ca tine mai sunt fete, fete care chiar cred in dragoste, si de asta te respect si pe tine si pe acele, putine dar bune care au mai ramas. LovePink dragostea o vei gasi si atunci cand vei realiza ca nu iti poti lua ochii de la el si simti acei fluturasi in stomac cand il tii de mana, atunci poti spune ca iubesti. Mult noroc.

4 răspunsuri:
| miauuau a răspuns:

îti vei da seama in timp dacă-l iubeşti sau e doar dependenţa emotională[nevoia de a fi cu cineva].
Peste ceva timp va fi evident happy

| Vibrations a răspuns:

Esti o mofturoasahee hee

| MariaLOL a răspuns:

Prin simplul fapt ca ii duci dorul arata faptul ca il iubesti ( oarecum) happy Probabil ca esti nesigura pentru ca nu e genul de baiat care sa te impresioneze. Nimeni nu poate sa.ti zica cu certitudine daca'l iubesti sau nu, numai ti poti sa.ti dai seama happy