| marianacodreanu a întrebat:

Va rog ajutati-ma. Nu stiu ce sa fac! Am o relatie de 9 luni cu iubitul meu. Cam de 2 saptamani simt o usoara distantare fata de el. Astazi, de dimineata am primit un mesaj de la fostul meu iubit si m-a chemat la o cafea. Si m-am dus fara sa stie iubitul meu.Tin sa precizez ca fostul meu iubit a fost prima mea dragoste adevarata. Am mers cu el la cafea si mereu ma uitam insistent la buzele lui si simteam ca trebuie sa-l sarut, dar nu am facut-o. Sunt total derutata si incontinuu ma gandesc doar la fostul meu iubit. El este singurul barbat pe care l-am iubit vreodata si pe care cred ca inca il mai iubesc. Pentru actualul meu iubit simt mai mult o dragoste de multumire pentru tot ceea ce face pentru mine, adica mereu imi arata ca ma iubeste, ma intelege, este alaturi de mine si parca ma simt obligata sa-l iubesc. Insa eu simt ca iubirea adevarata este pentru fostul meu iubitul. Ce sa fac? Sa ma despart de iubitul meu pentru fostul?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbeste cu fostul tau iubit si gandeste-te de o mie de ori inainte de a lua o decizie.
Esti sigura ca fostul mai are sentimente pentru tine? Care a fost motivul pentru care v-ati despartit? Esti convinsa ca lucrurile s-au schimbat in bine si ca merita sa va acordati inca o sansa?
Merita iubitul tau sa-i faci asta?
Sunt multe lucruri asupra carora trebuie sa meditezi. E normal ca, acum sa simti ca il iubesti pe fostul tau, dar oare e chiar asa?
Si eu am crezut la fel, dar m-am inselat.
Sper sa nu te inseli si tu. Gandeste-te foarte, foarte bine, iar pe urma ia o decizie. Nimeni nu te poate ajuta, doar tu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-i pe amandoi si cauta-ti altul, dupa aceea incearca sa te intalnesti cu amandoi, pe rand, al o anumita perioada de timp, care vezi ca te atrage cu ala sa ramai. Am si eu o intrebare, fostul iubit ti-a facut sex oral ca cel de-acum?

| marianacodreanu explică (pentru anonim_4396):

Cu fostul meu iubit am facut doar sex oral, dar era mult mai pasional decat actualul. Cu actualul mi-am inceput viata sexuala in adevaratul sens al cuvantului.

| anonim_4396 a răspuns (pentru marianacodreanu):

Tot tu ai scris ca cel de-acum nu vrea ca sa-i faci sex oral ca o sa-i fie scarba ca sa te sarute, da?

| marianacodreanu explică (pentru anonim_4396):

Da

| anonim_4396 a răspuns (pentru marianacodreanu):

Si nu-ti da nimic de banuit? Adica tie nu iti este scarba sa-l saruti ca si-a folosit limba pentru ati face cunilingus, de ce gandeste asa?

| a3e6u9 a răspuns:

Părerea mea e că nu trebuia să ieși cu fostul. Acum înrăutățești situația cu actualul, fiindcă îi ascunzi diverse lucruri.

Îi vei pierde pe amândoi, indiferent de părerile și sfaturile noastre, indiferent de ce vei face de acum.

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Nu degeaba este fost. Daca totul era ok intre voi acum era actual nu? De ce sa te intorci in trecut?

| OanaMada a răspuns:

Dragoste cu sila nu se poate, degeaba el te iubeste daca tu nu simti acelasi lucru (pentru actualul). Trebuie sa alegi cu inima si daca tu in iubesti pe fostul atunci impacate cu el. Oricum nu poti sa stai mult timp cu o persoala daca nu il iubesti si te gandesti la altu. Deci odata si odata tot se va termina.

| Cristinutzaa2806 a răspuns:

Pai ai vrut sa-l saruti pe fostul pentru ca iti era dor de el, de buzele lui :''>
Stii cum se zice:prima dragoste nu se uita niciodata(asta e si cazu meu)
eu iti zic sa nu renunti la actualu pentru fostul, gandeste-te ca 9 luni de relatie nu se uita asa de usor.
Stii vorba aia:nu da pasarea din mana pe cea de pe gard-adica nu renunta la ceva ce ai(actualu) pentru ceva care nu esti sigur ca o sa-l ai/recapeti(fostul) si eu am patit la fel, l-am parasit pe actualu pentru fostul, a tinut vreo 2 saptamani si ne plictisisem deja, am regretat mult decizia luata, de aceea te sfatuiesc sa nu-l parasesti pe actualu
P.S. pe viitor fi sincera cu actualu si spune-i ca iesi cu alti baieti ca doar increderea conteaza enorm intr-o relatie :*