| vampiressa a întrebat:

Deci nu mai rezist sa astept.nu imi vne menstruatia.crying. am aproape o luna de inatarziere.am fcaut un test dupa vreo 20 de zile de la intarziere. a iesit negativ.nu am niciun simptom de sarcina.numai ca ma dor ovarele si mijlocul. spuneti. mi si mie ce sa fac...pls:*

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa te duci urgent la ginecolog. Aveai noroc daca era sarcina. In absenta sarcinii, cu dureri, o intarziere atat de mare semnifica intotdeauna o boala si inca una posibil grava. Nu stiu ce ai asteptat atat de mult, dar iti pui viata in pericol.

| monyk a răspuns:

Buna, nu te stresa pentru.ca si stresul poate fi un factor al intarzierii; si eu am patit anul trecut asa, nu mi-a venit o luna intreaga si m-am speriat, dar m-am speriat degeaba.Insarcinata nu esti daca testul a iesit negativ si nici nu ai simptome de sarcina, dar cred ca e vorba de o dereglare hormonala destul de serioasa. Daca vezi ca nu vine, atunci fa-ti un control medical sa vezi despre ce poate fi vorba; poate ai racit la ovare, ai grija.

| botosel a răspuns:

Ai dereglari de ciclu. e normal sa intarzie. unei prietene nu i-a venit toata vara, deci stai linistita. dar nu ar strica sa mergi la un control la ginecolog. el iti va spune exact ce ai. poti avea lucruri serioase si grave.

| gigel_7707 a răspuns:

Sex oral daca altceva nu mai merge